У Києві стартував проєкт "Швидка допомога": збирають гроші на заміну медичних авто, знищених росіянами

У Києві стартував проєкт "Швидка допомога": збирають гроші на заміну медичних авто, знищених росіянами

У Києві стартував проєкт "Швидка допомога": збирають гроші на заміну медичних авто, знищених росіянами
Автомобіль "швидкої допомоги", який обстріляли російські війська на Харківщині Фото: Тарас Криворучко/Facebook

У Києві стартував проєкт "Швидка допомога", який допоможе зібрати кошти на закупівлю авто для лікарень, що постраждали від російської агресії. Організатори планують показати мешканцям міст Європи одну з машин "швидкої допомоги", яку російські війська обстріляли на Харківщині.

Про це повідомляється на сторінці у Facebook депутата Київради Тараса Криворучка.

У межах проєкту на Михайлівській площі в Києві 7 березня виставили понівечений кулями й уламками снарядів медичний автомобіль Дергачівської центральної лікарні, що на Харківщині. Далі машину покажуть на центральних площах у Вільнюсі, Ризі, Таллінні, Варшаві, Генті, Брюсселі, Колчестері, Мюнхені, Берліні та інших містах Європи.

"Вже є відповідні домовленості з кількома містами і зарубіжними благодійними фондами, їх кількість збільшується", – розповів Суспільному директор благодійного фонду "Світла мета" Володимир Сенча. Фонд є організатором проєкту за участі Київської військової обласної адміністрації, посольств європейських країн, волонтерів і закордонних благодійних організацій.

За словами керівника фонду "Світла мета", розстріляну "швидку" експонуватимуть у європейських містах як приклад російської агресії, спрямованої проти цивільних мешканців. Першим містом у списку буде столиця Литви — Вільнюс.

Біля розбитого медичного авто волонтери розмісять його історію – розповідь про обстріл російськими військами карети "швидкої", унаслідок якого були поранені водій і лікар.

Такий випадок не єдиний в Україні. Через повномасштабне російське вторгнення багато медзакладів втратили свої авто екстреної меддопомоги під час окупації, обстрілів та евакуації населення. Збір донатів закордоном на придбання машин для українських лікарень здійснюватимуть тамтешні доброчинні організації. Далі у співпраці з фондом "Світла мета" визначатимуть, тип якого саме медичного авто купувати для того чи іншого закладу охорони здоров’я в Україні.

"Карети "швидкої" закуплять і для Київщини, якщо Київська ОВА передасть фонду дані про таку потребу у громадах. Але нині нестача машин "швидкої допомоги" більш гостро відчувається в інших областях України, які регулярно обстрілюються військами РФ", — зазначив директор БФ "Світла мета" Володимир Сенча.

Що відомо про знищення і руйнування медичних закладів унаслідок російської агресії

У липні минулого року глава МОЗ Віктор Ляшко повідомив, що з початку повномасштабної війни російські війська вбили 14 медиків, повністю зруйнували 122 медичних заклади, 43 аптеки та 85 автомобілів швидкої допомоги.

За рік повномасштабної війни Росії проти України сталися 707 атак на лікарні, іншу інфраструктуру охорони здоров’я та медичних працівників України. Про це йдеться у дослідженні кількох міжнародних організацій та Українського центру охорони здоров’я.

Колишній голова КОВА Олексій Кулеба у травні 2022 року зазначив, що на Київщині російські військові пошкодили 80 медичних закладів. Два з них – зруйновані повністю. Це Макарівський центр первинної медицини та Гурівщинська медична амбулаторія.

Читайте також

Бахмутська лікарня відновила роботу у Броварах на Київщині. Як потрапити на прийом

Лікування інсультів, інфарктів та онкології: лікарня "Феофанія" розширює перелік безоплатних послуг для населення

В Охматдиті з'явився мурал з казковими звірями Марії Примаченко

На початок