У Херсоні лікарня отримала автомобіль швидкої допомоги та медикаменти. Гроші на них збирали католицькі єпископи

У Херсоні лікарня отримала автомобіль швидкої допомоги та медикаменти. Гроші на них збирали католицькі єпископи

Ексклюзивно
У Херсоні лікарня отримала автомобіль швидкої допомоги та медикаменти. Гроші на них збирали католицькі єпископи
Херсон. Автомобіль швидкої допомоги, яку священник Ігор Макар передав лікарні ім. Лучанського Ірина Стародумова, 8 березя 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Херсонська міська клінічна лікарня імені Лучанського отримала автомобіль швидкої допомоги. Також до медичного закладу привезли медикаменти. Їх купили на гроші, що збирали католицькі єпископи.

Священник Ігор Макар привіз автомобіль швидкої допомоги з Києва. Розповідає, на гроші, які збирали католицькі єпископи на чолі із блаженнішим Святославом, закупили їх в Австрії. З 12 машин, одну віддали на Херсонщину, в лікарню Лучанського.

"Оскільки я радився з головним лікарем, яку саме швидку треба, бо є невідкладна допомога, вони казали що дуже потребують швидкої, але щоб міг сісти медперсонал і виїжджати на прийоми в села. Маршутки не ходять, люди лишилися і треба до них доїжджати, щоб робити медогляди, тому ми вибрали автомобіль, який разом з водієм має дев'ять посадкових місць, може сісти гінеколог, терапевт і виїхати у громаду", – говорить протопресвітер Херсонський УГКЦ, єпарх парафії Антонівка, Зеленівка, Інженерне Ігор Макар.

Допомога від католицьких єпископів. Херсонська лікарня отримала автомобіль швидкої допомоги та медикаменти
Херсон. Священник Ігор Макар та тимчасова виконувачка обов’язків генеральної директорки лікарні ім. Лучанського Ірина Стародумова, 8 березя 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Лікарня Лучанського свою роботу не припиняла. Медики працювали в окупації, працюють і зараз – під російськими обстрілами. Нині у закладі лишилось 50 відсотків персоналу, розповідає тимчасова виконувачка обов’язків генеральної директорки Ірина Стародумова.

"Коли окупанти відступали на лівий берег, вони забрали всі санітарні автомобілі, які були в лікарні, після чого ми не в змозі були надавати допомогу людям, які мешкають у віддалених селах та й по місту пересуватися було тяжко. Зараз наші благодійні фонди, церква, мешканці, усі хто в змозі надають нам допомогу для того, щоб наші хворі були в турботі наших медиків і ми могли добиратися до них зручним образом" – каже Ірина Стародумова.

Новий автомобіль приїхав не порожній. Усередині – ліки та медичне обладнання.

"Ця швидка привезла нам необхідні розхідні матеріали та саме обладнання це респіратори які дозволяють висмоктувати рідини з легких плевральних порожнин, ран, тобто це устаткування реанімаційних палат, палат інтенсивної терапії та операційних відділень", – говорить керівник відділу інформаційних технологій та статистичного обліку херсонської міської клінічної лікарні ім.Лучанського Станіслав Дем'яненко.

Цій лікарні священник Ігор Макар допомагає не вперше. Життєвонеобхідні ліки він присилав і під час окупації, розповідає сімейна лікарка Любов Добровольська.

"Він дуже багато привозив від діабету, кілька ящиків нам привозив. Ми роздаємо в поліклініці, від гіпертонічної хвороби було багато, були проти простудні ліки, він дуже допомагає нашій лікарні", – каже сімейна лікарка.

За словами священника, найближчим часом для допомоги херсонцям відкриють фонд "Карітас. Херсон"

Що відомо

  • До села Правдине Херсонської області вчергове приїхали лікарі, які надають місцевим жителям допомогу в рамках проєкту "Лікарі без кордонів".
  • У Херсоні відкрили громадський простір для жінок і дівчат "Вільна ". Це один із проєктів, спрямованих на створення комфортних умов для жінок.

Читайте також

"Ми схопити, що могли й побігли". Історія родини з села на Херсонщині, яке зруйнували військові РФ

Катівні у Херсоні: близько 400 людей досі вважаються безвісти зниклими

"Лікарі без кордонів": медична допомога жителям звільненого села Правдине на Херсонщині

Втрати російських військ на Херсонщині, повернення Бутрія. 378 день війни: хроніка подій в області

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Вибір редакції

На початок