Відновили роботу та приймають людей щодня: як працює управління пенсійного фонду у Херсоні

Відновили роботу та приймають людей щодня: як працює управління пенсійного фонду у Херсоні

Ексклюзивно
Відновили роботу та приймають людей щодня: як працює управління пенсійного фонду у Херсоні
Херсон. Пенсійний фонд приймає відвідувачів, 6 березня 2023 року Фото: Суспільне

Сервісний центр головного управління пенсійного фонду України відновив свою роботу після деокупації Херсона. З якими питаннями звертаються до нього херсонці та як відбувається перерахунок пенсій, дізнавались кореспонденти Суспільного.

Херсонець Михайло Ярох прийшов до сервісного центру управління Пенсійного фонду. Чоловік збирає документи для оформлення пенсії.

"З березня у мене була можливість пенсійних оформлень, але через те, що ідуть військові дії, послали в архів. Архів у Херсоні не працює. Треба з трьох архівів (обласного і районного) взяти виписку, що ДСК закрито, а потім ще треба у Херсонстат з’явитися, який також не працює, хоча вивіска там є, що вони роблять. І ми ніде не можемо цих довідок взяти, щоб підтвердити, що трудова книжка не в мене, а там десь вивезена за кордон", — каже Михайло Ярох.

сюжет пенсія
Херсон. Люди прийшли до пенсійного фонду, 6 березня 2023 року Фото: Суспільне

Клавдія Попєль приходить сюди не вперше. Жінка каже що, питання, які накопичились за час повномасштабного вторгнення та окупації Херсона, вдалось вирішити.

"Я тут робила пенсію, тому що у мене там з часу війни були питання, мені тут усе владнала, дуже вдячна колективу", — говорить Клавдія Попєль.

Сервісний центр працює щодня по буднях. Звертаються до нього переважно щодо нарахування нових пенсій, перерахунку вже призначених, отримання довідок тощо. Загалом, люди приходять з тими ж питаннями, що і до окупації Херсона, говорить виконуючий обов’язки начальника управління пенсійного фонду в області Роман Кальницький. Також зараз триває перерахунок пенсій, який розпочався із 1 березня. Збільшення стосується не всіх категорій пенсіонерів і передбачає мінімальне підвищення не менше 100 грн, а максимальне не більше 1,5 тисячі гривень.

"За результатами перерахунку пенсія цивільних пенсіонерів збільшилась в середньому на 492 гривень, по військовим пенсіонерам — на понад одну тисячу. Таким чином середній розмір пенсії по області збільшився на понад 500 гривень і середній її розмір складає 4400 грн. Найбільш масове збільшення відбулося від 400 до 500 грн, в цьому діапазоні майже 112 тисяч пенсіонерів, і майже 46 відсотків від загальної кількості пенсіонерів", — говорить Роман Кальницький.

Для перерахунку не треба звертатись до пенсійного фонду, він буде проведений автоматично.

Читайте також

"Ми схопити, що могли й побігли". Історія родини з села на Херсонщині, яке зруйнували військові РФ

Катівні у Херсоні: близько 400 людей досі вважаються безвісти зниклими

"Лікарі без кордонів": медична допомога жителям звільненого села Правдине на Херсонщині

Втрати російських військ на Херсонщині, повернення Бутрія. 378 день війни: хроніка подій в області

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Вибір редакції

На початок