До 209 річниці від дня народження Тараса Шевченка в Житомирі для школярів провели квест, які стосувалися життя і творчості поета. Такий квест до шевченківських днів в Домі української культури влаштували вперше, розповіла Суспільному його організаторка Ілона Колодій.
За її словами, квест розроблений у сучасному форматі із QR-кодами, за якими діти отримували завдання.
"Ми також розробили мемчики. Учасники квесту мали підібрати, який мемчик до якого малюнку підходить. Наприклад, потрібно знайти підпис-мемчик під вислів: "І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь!" або такий "Борітеся – поборете!". І таких мемчиків під час гри було дуже багато. А по QR-коду учасники отримували запитання. І далі – наприкінці квесту, коли знайдуть вірну відповідь на запитання, вони отримували подарунки", – розповіла Ілона Колодій.

У формі гри учасники відповідали на запитання, які стосувалися життя і творчості Тараса Шевченка.

Ми облаштували імпровізований кабінет поета, каже співорганізаторка заходу Іванна Сивак. І там. Окрім завдань, розмістили й підказки, які б полегшили дітям виконувати ті завдання.


"На столі в імпровізованому кабінеті Тараса Шевченка ми поклали твори поета, – розповідає ще одна співавторка Вероніка Левчук. – Поклали копії того, як він писав, а також – "Кобзаря". Серед завдань, які ми підготували для учасників квесту, наприклад, із фрагментів творів поета скласти увесь вірш".


Запитання ліцеїстам ставив актор житомирського обласного муздрамтеатру Руслан Давидов, переодягнений у поета.
"Запитання були складні, – каже Руслан. – Вони стосувалися як добре всім відомих фактів, так і маловідомих. Наприклад, це були факти із біографії Шевченка у його малому віці. Мені самому насправді було цікаво дізнатися дещо із життя Тараса Григоровича. Адже Шевченко – це та постать, яку не перестаєш для себе відкривати упродовж усього життя".

Серед учасників квесту – семикласники житомирського міського ліцею №10. Даша Білошицька розповіла Суспільному, що квест надихнув її вивчити ретельніше біографію поета.
Учасник квесту Ілля Лубягін сказав, що для нього особисто Тарас Шевченко – символ України, символ миру та перемоги.

"У багатьох віршах він наче описує нинішню нашу ситуацію, – каже Ілля Лубягін. – Я з першого класу вивчаю його творчість. У нього чудові вірші. Я завжди рівняюся на нього".
Ще по темі
- 9 березня 2021 року у Житомирі відзначили 207 річницю від дня народження Тараса Шевченка. Вшанування пам’яті проходило біля пам’ятника Шевченку на вулиці Великій Бердичівській. У Житомирській школі № 33 шукали нове приміщення для кімнати-музею Тараса Шевченка.
- В січні 2022 року у центрі Житомира зіпсували 12 муралів, серед яких цитата із поеми "Кавказ" Тараса Шевченка на стіні будинку на вулиці Михайлівській, яка з'явилася під час Революції Гідності.
Читайте також
- Де школярі Житомирщини можуть потренуватися складати НМТ – розповіли в регіональному центрі оцінювання якості освіти.
- "Рік без ліцею": благодійний захід зі збором коштів для розбомбленого ліцею №25 провели у Житомирі.
- Отримання енергії від водоспадів: житомирський школяр Ілля Сидорчук презентуватиме свій винахід на конкурсі в США.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: