Шмигаль і віцепрезидент ЄК обговорили санкції проти "Росатому"

Шмигаль і віцепрезидент ЄК обговорили санкції проти "Росатому"

Денис Шмигаль і Марош Шефчович
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович. Фото: КМУ

У середу, 8 березня, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль і віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович обговорили євроінтеграцію та відновлення енергетики України, а також обговорити санкції проти "Росатому". Про це повідомив український прем'єр у Telegram-каналі.

"Скоординували подальші кроки євроінтеграції та відновлення енергетики. Працюємо над завершенням повної синхронізації української енергосистеми з ENTSO-E, аби збільшити наші імпортно-експортні можливості електроенергії. Також розраховуємо цьогоріч приєднатися до Стратегії ЄС у сфері сировини до 2030 року", — зазначив Шмигаль.

Прем'єр подякував Єврокомісії за виділення 180 млн євро на закупівлю сонячних панелей для України. За його словами, це стане важливим внеском в енергетичну стабільність та подальшу зелену трансформацію України в межах плану відновлення.

"Зосередили також увагу на санкціях проти "Росатома". Критично важливо зменшувати залежність європейських країн від російського ядерного палива та позбавити РФ надприбутків в атомній галузі", — сказав Шмигаль.

Країни Європейського союзу пізно ввечері 24 лютого ухвалили десятий пакет санкцій проти Росії. Обмеження запроваджуються проти 121 російської фізичної та юридичної особи, зокрема, трьох банків, Міноборони та Служби зовнішньої розвідки РФ.

Україна наполягала, щоб у десятому пакеті були санкцій проти російської ядерної галузі, однак ЄС їх не включив у новий пакет.

Читайте також

Зеленський ввів в дію санкції проти "Росатому"

Обмеження розбудови ядерної енергетики РФ ― це питання, зокрема, справедливості — міжнародна експертна група

Настав час для санкцій проти російської ядерної галузі — Зеленський

Єврокомісія скасувала плани щодо ядерних санкцій проти Росії — Politico

Вибір редакції

На початок