У житомирському гідропарку живуть чотири домашні кози, яких волонтери вивезли з окупованих територій на сході країни. Про це Суспільному розповів директор комунального підприємства "Парк" Сергій Бондар.
За його словами, кіз прихистили за зверненням від зооволонтерів.
"Прихистили чотири тварини: козлика і три кізочки з зони бойових дій, – розповідає Сергій Бондар. – Після звернення від зооволонтерів звернулися до управління культури за погодженням і до голови міської ради. Отримали позитивну відповідь".



Тварин привезли у грудні 2022 року. Перезимували кози в утепленому сараї. Спочатку вони лякалися людей і відмовлялися від їжі.
"Тварини були дуже налякані, не реагували на людей, а якщо і реагували, то дуже негативно. Відмовлялися перший час від їжі, від води. Але потихеньку вже почали звикати", – каже Сергій Бондар.



З початком весни тварин випустили у вольєр. Лікарі-ветеринари стежать за станом їхнього здоров'я.
"Ще деякий час кози будуть перебувати на карантині, – розповідає Сергій Бондар. – Їм вже провели дегельмінтизацію, зробили щеплення від сказу, надалі ще плануємо зробити забір крові, аби розуміти, що відбувається у їхьому організмі".



Годують кіз тричі на день. Окрім сіна, круп, коренеплодів, тварини їдять гілочки верби, ялини. А от капусти їм потрібно давати небагато, каже заступник директора гідропарку Олександр Ковальчук.
"Почали давати козам капусту. А вони їдять її з задоволенням, дуже її люблять. Ветеринари попередили, що у кіз від надлишку цього овочу може спостерігатися здуття живота. Картоплю теж потрібно давати дуже обережно. А бурячок, яблучко, сухарики можна", – каже Олександр Ковальчук.



Олександр Ковальчук каже, що через кілька місяців у козиному сімействі очікується поповнення.
Читайте також
- Знайшли побитого і зав'язаним у мішку – у громаді на Житомирщині зареєстрували випадок жорстокого поводження з тваринами.
- У Житомирі відновлять безкоштовну стерилізацію безпритульних тварин.
- У Житомирському центрі захисту тварин розповіли, як виходжують п'ятьох собак із Бородянки, які місяць перебували у зачинених вольєрах під постійними обстрілами без води та їжі.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: