Швейцарія дозволить українцям 15-20 років завершити навчання після закінчення тимчасового захисту

Швейцарія дозволить українцям 15-20 років завершити навчання після закінчення тимчасового захисту

Парламент Швейцарії в Берні
Парламент Швейцарії в Берні, Швейцарія. Фото: Getty Images

Швейцарія вирішила дозволити українським біженцям віком від 15 до 20 років залишатися в країні після закінчення терміну дії їхнього тимчасового захисту для завершення навчання та стажування. Про це повідомляє SchengenVisaInfo.com.

“Рішення дозволити молодим українським біженцям залишатися в Швейцарії для завершення професійного навчання, навіть якщо їхній статус захисту S буде анульовано, було прийнято главою Федерального департаменту юстиції та поліції Елізабет Бауме-Шнайдер”, — йдеться у повідомленні.

За даними Державного секретаріату Швейцарії з питань міграції (SEM), наразі у Швейцарії перебуває близько 5 000 українських біженців віком від 15 до 20 років, яким було надано захист S. У секретаріаті відзначили, що Швейцарія допоможе цим молодим біженцям здобути навички, які вони зможуть використати для відбудови України після повернення на батьківщину.

"Наразі у Швейцарії перебуває близько 5 000 осіб у віці від 15 до 20 років з України. Вони повинні мати можливість отримати хорошу освіту — також з метою повернення в Україну", — йдеться у заяві SEM.

Набір стажерів, які розпочнуть своє стажування влітку цього року, вже триває. Заявки розглядатимуться в індивідуальному порядку і будуть схвалені за умови дотримання вимог.

Що стосується сімей молодих українських біженців, то SEM повідомила, що пізніше ухвалять рішення, чи їм також дозволять залишатися на території Швейцарії до завершення стажування.

"Те ж саме стосується вимог щодо повернення всіх інших переміщених осіб з України, якщо статус захисту S буде анульовано", — додали в SEM.

Як пише SchengenVisaInfo.com, близько 300 молодих людей з України відвідують мовні курси у Швейцарії. Крім того, близько 1 700 молодих українців беруть участь у програмі підготовки до професійного навчання. Як тільки розпочнеться базова професійна підготовка, міністри освіти кантонів вважають, що кілька сотень молодих українців зможуть бути залучені до такої діяльності.

Біженці з України зі статусом S отримують тимчасовий дозвіл на проживання, який діє протягом одного року. Цей тип дозволу на проживання може бути продовжений, поки триває війна, і бенефіціари мають право на медичну допомогу, житло та інші соціальні пільги.

Читайте також

Генсек ООН прибув до України, загибель "Да Вінчі". 378 день війни. Онлайн

На початок