В ООН вважають, що відео вбивства українського воїна "може бути справжнім”

В ООН вважають, що відео вбивства українського воїна "може бути справжнім”

Полонений український військовий, розстріляний окупантами
Полонений український військовий. Скріншот з відео

Управління ООН з прав людини заявило в середу, 8 березня, що вважає, що вірусне відео, яке демонструє страту полоненого військового після вигуку "Слава Україні", може бути автентичним. Про це повідомляє France 24.

"Ми знаємо про це відео, розміщене в соціальних мережах, яке показує українського солдата, якого, очевидно, страчують російські збройні сили. На основі попередньої експертизи ми вважаємо, що відео може бути автентичним", - заявила речниця організації в інтерв'ю AFP.

За її словами, з моменту збройного нападу Росії на Україну більше року тому Управління ООН з прав людини задокументувало численні порушення міжнародного гуманітарного права щодо військовополонених, включаючи випадки страти без суду і слідства.

"За всіма цими звинуваченнями мають бути проведені неупереджені та ефективні розслідування, а винні мають бути притягнуті до відповідальності", — наголошують в ООН.

6 березня у мережі з'явилося відео, на якому російські військові розстріляли українського полоненого за слова "Слава Україні". В Офісі президента та омбудсмен обіцяють розплату за цей та кожен воєнний злочин.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав прокурора Міжнародного кримінального суду Каріма Хана розпочати негайне розслідування.

Читайте також

Стало відомо, ким ймовірно був воїн, розстріляний окупантами після слів "Слава Україні"

Вибір редакції

На початок