Держкіно призупинило "реорганізацію" Довженко-Центру до завершення аудиту діяльності інституції та оцінки колекції

Держкіно призупинило "реорганізацію" Довженко-Центру до завершення аудиту діяльності інституції та оцінки колекції

Держкіно призупинило "реорганізацію" Довженко-Центру до завершення аудиту діяльності інституції та оцінки колекції
Фото: Ліза Акулова

7 березня у Господарському суді Києва відбулося чергове підготовче засідання щодо справи Довженко-Центру проти Державного центру з питань кіно. Пізніше з'ясувалося, що Держкіно уже видало наказ про тимчасову зупинку "реорганізації" інституції.

Переможниця конкурсу на посаду генерального директора Довженко-Центру Олена Гончарук у коментарі для видання "Детектор-медіа" розповіла, що наказ про зупинку "реорганізації" Держкіно видало ще 12 грудня 2022 року "до завершення експертної оцінки колекцій та проведення повного аудиту діяльності Довженко-Центру". Але наказ до інституції не доводився і дізналися про нього тільки через адвокатський запит.

"Як саме Держкіно бачить експертну оцінку колекцій, а головне, яка мета цієї оцінки, невідомо, але законодавством така процедура не передбачена", — розповіла Гончарук.

Наступне судове засідання щодо цієї справи має відбутися 28 березня.

Держкіно та Олена Гончарук не дійшли згоди за пунктами контракту

У коментарі для Суспільне Культура адвокатка Довженко-Центру Олеся Крижанівська зазначила, що цей наказ нічого не значить для судової справи та для існування самого наказу про "реорганізацію".

"Можливо, вони думали, що таким способом не буде стільки галасу. Але в наказі є пункт щодо проведення експертної перевірки чи експертизи архіву. І це уже серйозно", — додала Крижанівська.

За її словами, нині немає жодних пояснень чи документів, коли створювалася комісія для цієї перевірки, які експерти входять, що вони будуть оцінювати і стосовно чого.

"Тому, можливо, і не тільки для того, щоб зупинити хвилю обурення, а, можливо, для того, щоб знецінити колекцію, яка існує в Довженко-Центрі й таким способом вказати на те, що в принципі нічого цінного і немає, з чого такий галас"

Суспільне Культура розповідало, що підготовче засідання 7 березня стосувалося закриття провадження у справі за клопотанням представників Держкіно — адвокат Євгеній Шалденко обґрунтував це клопотання тим, що цей спір не підлягає розгляду в порядку Господарського судочинства. Також, за словами Шалденка, відсутній предмет спору.

Суддя Ірина Борисенко оголосила, що не задовольняє клопотання Держкіно, керуючись статтями №234 та №255 Господарського процесуального кодексу України. Ухвала набуває сили негайно і не може бути оскарженою окремо від рішення суду.

"За нами не залишають права на правоту". Велике інтерв'ю з Оленою Гончарук про Довженко-Центр

Також на порядку денному було клопотання від представників Довженко-Центру про витребування доказів від Держкіно. Сторони та суд дійшли згоди про необхідність додаткового часу для ознайомлення з клопотанням та надання доказів.

Як прокоментували таке рішення судді представники Держкіно та Довженко-Центру читайте у нашому матеріалі.

Що відомо про конфлікт Держкіно та Довженко-Центру?

  • Довженко-Центр ще 13 липня 2022 року офіційно перейшов у пряме підпорядкування Держкіно України.
  • 16 серпня стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати Довженко-Центр у декілька нових юридичних осіб. У Центрі заявили, що це рішення означає ліквідацію національного кіноархіву.
  • 28 жовтня Довженко-Центр повідомив, що вони подали в суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про "реорганізацію".
  • 2 листопада Держкіно опублікувало наказ про усунення Олени Гончарук від виконання обов'язків.
  • 15 листопада міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко ініціював зустріч з керівництвом Держкіно, Довженко-Центру, представниками Офісу Президента та депутатами стосовно врегулювання ситуації. За результатами зустрічі Держкіно оголосило, що наказ про реорганізацію призупиняється.
  • 21 грудня на сайті Держкіно опублікували оголошення щодо публічного конкурсу на посаду керівника Довженко-Центру.
  • 3 лютого стало відомо, що проти колишньої в.о. генеральної директорки Довженко-центру Олени Гончарук порушили кримінальну справу.
  • 6 лютого відбувся конкурс на посаду генерального директора Довженко-Центру. Його уже вдруге виграла Олена Гончарук, яка керувала інституцією з 2021 року.
  • 21 лютого — останній термін, коли Держкіно мало б підписати контракт з Оленою Гончарук, однак сторони не дійшли згоди за пунктами контракту, які стосуються прийняття нового статуту.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок