Рідні загиблого воїна Сергія Биби з Полтавщини ініціюють присвоїти йому посмертне звання

Рідні загиблого воїна Сергія Биби з Полтавщини ініціюють присвоїти йому посмертне звання

Рідні загиблого воїна Сергія Биби з Полтавщини ініціюють присвоїти йому посмертне звання
фото: із сайту Білицької громади

Полеглому 43-річному бійцеві Сергію Бибі з позивним "Малиш" просять посмертно надати звання Герой України. Таку петицію ініціювали рідні, розповіла Суспільному дружина військового Людмила Биба.

Електронну петицію з проханням зареєстрували на сайті президента України. Її автор – 21-річний син військового Богдан Биба.

"Ми створили цю петицію, підняли питання, щоб офіційно зробили мого чоловіка Героєм. Він пішов на війну заради дітей, бо як він мені сказав: «Як я буду дітям в очі дивитися".

43-річний кулеметник Сергій Биба народився і проживав у Біликах Полтавського району. Військовий з 24 лютого 2022-го служив у роті охорони селища. Після навчання в частині у Полтаві служив у Чернігівській області. З початку жовтня перебував на Донеччині. Сергій Биба поліг 14 жовтня поблизу селища Курдюмівка Бахмутського району на Донеччині. Це сталося під час мінометного обстрілу.

"Я з ним коли говорила, то він на 20 секунд вмикав телефон. Було скаже, що все добре і все. Я з ним останній раз розмовляла 13 жовтня, він мені навіть тричі телефонував. Зазвичай він телефонує раз в день. А вже 14 (жовтня – ред.) я чекала, щоб привітати його з днем захисника, але так і не дочекалася".

У військового залишилися батьки, дружина та два сини – 21-річний Богдан та 5-річний Єгор. Попрощалися з Сергієм Бибою 18 жовтня у селищі Білики.

Станом на 12:00 8 березня петицію з проханням про удостоєння Сергія Биби званням Героя України підписали майже 2,5 тисячі людей з необхідних 25 тисяч. Збір підписів триватиме ще 74 дні.

Після набрання необхідної кількості голосів петицію мають розглянути не пізніше 10 робочих днів після оприлюднення інформації про початок її розгляду.

На початок