Видавництво "Фоліо" звинуватили у крадіжці чужої обкладинки

Видавництво "Фоліо" звинуватили у крадіжці чужої обкладинки

Оновлено
Видавництво "Фоліо" звинуватили у крадіжці чужої обкладинки
Фото: Ольга Петренко-Цеунова/Facebook

Видавництво "Темпора" звинуватило у крадіжці обкладинки видавництво "Фоліо": для видання "Побратими" Василя Карса там використали малюнок за ескізом Сергія Шаменкова, який вміщений на обкладинці книжки Олексія Сокирка "Тріумф в часи Руїни. Конотопська битва 1659 р.", виданої у 2008 році. Такий пост зʼявився на сторінці видавництва у Facebook 7 березня.

Редакторка історичних проєктів у видавництві "Темпора" Ольга Петренко-Цеунова у власному дописі зазначила, що це не перший випадок.

"Але це вже доходить до дуже цікавих місць. Настільки цікавих, що вони вже не віддзеркалюють і підмальовують, а просто крадуть зображення без жодних змін. І не просто собі арт, який лежить десь у мережі, а зображення з обкладинки іншої, не настільки й старої, книжки іншого видавництва", — додав письменник Остап Українець.

"Просто уявіть, що хтось узяв обкладинку Єрка для Гаррі Поттера і присобачив її на якесь своє фентезі. Я не уявляю. А Красовицький, очевидно, уявляє. І практикує"
Остап Українець

10 березня на сторінках у соціальних мережах видавництво "Фоліо" вибачилось перед автором ілюстрації Сергієм Шаменковим та видавництвом "Темпора" та повідомило, що остаточно обкладинка не була затверджена, а нову створить інший ілюстратор.

Звинувачення у плагіаті

У коментарях згадали, що ще у 2017 році "Видавництво УКУ" звинуватило "Фоліо" у плагіаті.

Тоді йшлося про книгу "Йосиф Сліпий. Спомини". Директор "Видавництва УКУ" Володимир Нетак заявив, що скопіювали частину їхньої книги, зокрема текст з 65 до 228 сторінки.

"Якогось "одного" тексту цих споминів, який можна було б "просто" взяти й видати, не існувало аж до появи нашої публікації. Існувала низка машинописних версій, де були відмінності, які були проаналізовані упорядниками і — на підставі певних критеріїв, прийнятих при публікації такого роду джерел — зведені в одну", — написав він.

"Я не знаю про це. Якщо буде якийсь документ, чи судовий, чи щось, тоді я буду коментувати. Поки що я не бачу, що коментувати", — відповів тоді на ці закиди директор видавництва "Фоліо" Олександр Красовицький.

"Проблема "Фоліо" в тому, що воно успадкувало від СРСР абсолютно кожен підхід до ведення бізнесу. Крадіжки — радянське книговидавництво на них стояло"
Остап Українець

"Паскудні переклади з російської замість оригіналу, ставлення до широкого читацького загалу як до лайна, якому треба впарювати лайно, орієнтація на держзамовлення — все як за списком", — додав Остап Українець.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок