Світовий конгрес українців (СКУ) звернувся до президентки Американської Кіноакадемії Джанет Янг із закликом прийняти відповідні рішення щодо фільму "Топ Ґан: Меверік" (Top Gun: Maverick) через його зв'язки із російським олігархом Дмитром Риболовлєвим, проти якого Україна ввела санкції.
"Ми були зворушені хвилиною мовчання на знак солідарності з Україною під час минулорічної церемонії вручення премії "Оскар" і вшануванням пам’яті загиблих членами Академії, – зазначив у відкритому листі президент СКУ Павло Ґрод. – У цьому контексті Світовий Конґрес Українців (СКУ) висловлює серйозну стурбованість впливом Росії на голлівудську кіноіндустрію. Зокрема, щодо номінування стрічки Top Gun: Maverick".
Визнаючи "давню підтримку України" з боку академії, СКУ у листі попросили однозначно відкинути фільми, що фінансуються "російськими олігархами або іншими особами, які підтримують геноцидну війну Росії проти України", а також "переглянути відповідність вимогам" фільму "Топ Ґан: Меверік" з Томом Крузом у головній ролі на участь у цьогорічній церемонії "Оскар"".

Ґрод зауважує, що 3 січня 2022 року видання LA Times повідомило, що фільм фінансував Дмитро Риболовлєв, російський олігарх, який потрапив під санкції України:
"Фінансування Риболовлєвим Top Gun: Maverick не було оприлюднено, і є вагомі підстави вважати, що участь олігарха могла призвести до цензури з боку Кремля. На відміну від оригінального фільму, у Top Gun: Maverick немає прямого чи опосередкованого посилання на Росію. Навряд чи це збіг".
У СКУ також попросили академію засудити "війну Росії проти України й будь-які спроби вплинути на Голлівуд і американське суспільство" під час церемонії вручення "Оскара", яка відбудеться в неділю, 12 березня.
Видання LA Times зокрема повідомляло про позов щодо порушення контракту, поданий Бредлі Фішером, колишнім президентом New Republic Pictures, де стверджувалося, що російський мільярдер Дмитро Риболовлєв, який проживає в Монако, відіграв важливу роль у фінансуванні фільмів "Топ Ґан: Меверік" (Top Gun: Maverick), "Місія нездійсненна" (Mission: Impossible) та низки інших великих фільмів студії Paramount через свою роль "мовчазного партнера" в New Republic.
Він зазначає, що Риболовлєв припинив фінансування New Republic, оскільки захищав свої активи від наслідків російського вторгнення в Україну. У позові йдеться: "[Риболовлєв] намагався мінімізувати свій вплив [і] почав виводити свої бізнес-операції із Заходу. Особливо важливо, що він відійшов від кіноіндустрії".
Раніше Суспільне Культура розповідало, що Українська кіноакадемія закликала бойкотувати російське кіно на всіх рівнях, зокрема виключити Росію з Eurimages, не допускати фільми виробництва РФ на міжнародні кінофестивалі, позбавити акредитації FIAPF Московський міжнародний кінофестиваль.
Виконавчий продюсер UA:Культура Лук'ян Галкін розповів, чим важлива ця заява та якими можуть бути її наслідки.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!