"Шахраї просять не телефонувати їм": що не можна робити на шопінгу в інтернеті — поради рівненського кіберполіцейського

"Шахраї просять не телефонувати їм": що не можна робити на шопінгу в інтернеті — поради рівненського кіберполіцейського

"Шахраї просять не телефонувати їм": що не можна робити на шопінгу в інтернеті — поради рівненського кіберполіцейського
Фото: depositphotos

Інтернет-шахрайство за допомогою фішингу — поширений спосіб заволодіння чужими грошима. У Нацполіції Рівненської області дали поради, як розпізнати фішингові посилання під час онлайн-шопінгу. Саме під час покупок в інтернеті шахраї намагаються заволодіти конфіденційними банківськими даними, щоб виманити гроші.

Аферисти намагаються ввести в оману користувачів, імітуючи посилання на оформлення доставки з популярного сайту безкоштовних оголошень, зазначив старший інспектор відділу протидії кіберзлочинам у Рівненській області Департаменту кіберполіції НПУ Андрій Гурський. Таке посилання може відрізнятися від оригіналу лише деякими символами. За ним розміщують форму, де потрібно ввести свої конфіденційні банківські дані.

Коли діють шахраї, вони:

 • уникають спілкування у телефонному режимі, посилаючись на безліч причин;
 • не уточнюють характеристики виставленого товару на продаж;
 • листування продовжують виключно у месенджерах, а не на сайті;
 • у фішинговому посиланні пропонують ввести лише номер картки, термін дії і СVV-код.

"Шахраї починають переписку з вами безпосередньо не на самій торговельній платформі, а переходять до вас в месенджер. Під час спілкування безпосередньо з такою особою варто звернути увагу, що шахраї просять не телефонувати їм, наприклад, мотивуючи це постійною зайнятістю, перебуванням за кермом. В основному вони нічого не уточнюють по товару, здебільшого їх все влаштовує, і все має відбутися максимально швидко, аби як найшвидше заволодіти вашими коштами", — коментує він.

Читайте також: Як не потрапити у пастку шахраїв – рівненська психологиня дала поради

Як не потрапити на гачок:

 • ретельно перевіряти інформацію про продавця: відгуки, термін реєстрації;
 • не переходити за сторонніми посиланнями, які надсилають потенційні покупці;
 • покупець запевняє, що надіслав кошти: перевірте, чи це справді так.

"Варто ретельно перевіряти посилання, за якими ви переходите, де потрібно буде вводити свої персональні дані, а також дані банківської картки. Бажано користуватися можливостями офіційних торговельних майданчиків, тому що там пропонують ввести не лише дані вашої банківської карти, а й офіційні ваші дані: прізвище, ім'я, по-батькові, номер телефону", — роз'яснює Андрій Гурський.

Читайте також: На Рівненщині поліція фіксує нові шахрайські схеми з банківськими картками. Жертвами стали кілька людей

Якщо це фішингове посилання, то у людини не будуть просити ввести дані, крім номера банківської карти, терміну дії та цифри на звороті карти.

"Після цього відбудеться крадіжка грошових коштів. Також варто ретельно перевірити інформацію про покупця, продавця товару, чи дана особа зареєстрована на торгівельному майданчику не один-два дні, перевірити відгуки про неї, чи інші люди вже співпрацювали з цією особою. Якщо вона зареєстрована протягом одного-двох днів і переводить вашу розмову в будь-якій з месенджерів, то працювати з цією особою не варто. Найімовірніше, це буде шахрай", — акцентує інспектор відділу протидії кіберзлочинам в області.

У жодному разі не повідомляйте:

 • тризначний номер на звороті картки;
 • коди банків та мобільних операторів;
 • паролі в інтернет-банкінг.

Що відомо

 • Понад 18 мільйонів гривень збитків завдали торік жителям Рівненщини аферисти, про це повідомили у пресслужбі Нацполіції в області. 99% учинених шахрайств — це незаконні операції із безготівковим перерахунком грошей через банки, коли злочинці зловживали довірою людей.
 • У поліції зустрілись із представниками банків та обговорили проблемні питання у співпраці. Наразі правоохоронці готують пропозиції для законодавчого врегулювання деяких норм та більш ефективної комунікації з фінансовими установами, аби розслідування можна було проводити швидше, а потерпілі могли повернути свої гроші.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок