Робота мрії. Військовослужбовиця з Миколаєва розповіла про конвоювання підсудних та військовополонених

Робота мрії. Військовослужбовиця з Миколаєва розповіла про конвоювання підсудних та військовополонених

Робота мрії. Військовослужбовиця з Миколаєва розповіла про конвоювання підсудних та військовополонених
Людмила. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Конвоювання підсудних та військовополонених — і жіноча робота також. Солдат-стрілець Національної гвардії України Людмила мріяла стати військовослужбовицею ще в дитинстві. Нині жінка працює за ненормованим графіком, спілкується з військовополоненими та готова брати участь у бойових діях.

Про свій шлях до роботи мрії Людмила розповіла кореспондентам Суспільного.

"Така мрія була з дитинства, коли хлопці йшли в армію, у нас таке було з дівчатами, чому б і нам не піти в армію. Мрія була, вона і здійснилась, не в такі роки, як бажалось, трошки пізніше".

До моменту прийняття рішення стати військовослужбовицею у 2020 році Людмила працювала на швейній фабриці, виховувала доньку. Службі у стрілецькому батальйоні з конвоювання, охорони та екстрадиції підсудних передував курс молодого бійця та навчання. Нині майже весь час займає робота, говорить жінка.

"Не може бути нормований графік, у нас служба. Ми зайняті весь час, якщо треба в наряд — значить в наряд, без "не хочу, хочу", якщо поставили в наряд, ми йдемо в наряд. Субота, неділя ми заступаємо, треба значить треба", — розповідає Людмила.

Робота мрії. Жителька Миколаєва розповіла про конвоювання підсудних та військовополонених
Людмила у формі. Фото з особистого архіву Людмили

З початком повномасштабної війни служба у підрозділі майже не змінилась, говорить Людмила. Додалось конвоювання військовополонених.

"Ми знаємо і бачимо, як ставляться до нас ті нелюди, ми собі такого не дозволяємо. Це просто нелюди, вони наших бійців вбивають, знущаються. Але ми так до них не ставимось".

Працюючи із військовополоненими, строго дотримуються Женевської конвенції, говорить Людмила.

"Бувають різні моменти, буває проходить тихо, спокійно, буває, що: "Гей, дівчино, познайомимось?". Ми не реагуємо, у нас жодної реакції нема, нам положено нести службу, ми мовчки. Ми пройшли інструктаж, нам все пояснили, ми з ними не спілкуємось. Вони можуть що завгодно говорити, кричати, ми не реагуємо", — каже Людмила.

За словами Людмили, якщо підрозділу доведеться брати участь у бойових діях, вона готова до цього, адже розуміла, на що йшла. Має мрію — відпустка із родиною після перемоги України.

Читайте також

Російські військові завдали ударів по громаді Миколаївщини

Знову вільні. З російського полону повернувся 21 морпіх миколаївської бригади

На Миколаївщині сталося ще три випадки підриву на мінах — начальник ОВА

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Вибір редакції

На початок