На Кіровоградщині центр планування сім'ї та репродукції людини розпочав виїзні обстеження жінок у громадах

На Кіровоградщині центр планування сім'ї та репродукції людини розпочав виїзні обстеження жінок у громадах

На Кіровоградщині центр планування сім'ї та репродукції людини розпочав виїзні обстеження жінок у громадах
Обладнання в машині, на якій працює мобільна група медиків. Фото: Кіровоградська обласна рада

Кіровоградський обласний центр планування сім'ї та репродукції людини розпочав виїзні обстеження жінок у громадах. Перший виїзд відбувся вчора в село Бережинку. Про це розповіла керівниця центру Наталія Нор. Наступний буде завтра, 9 березня. Лікарі прийматимуть у Великій Северинці й Оситняжці.

Проєкт має назву "Мобільні бригади сексуально-репродуктивного здоров‘я". Його на Кіровоградщині втілюють за підтримки Фонду Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine та "100% життя" – Мережа ЛЖВ. У бригаді працюють акушер-гінеколог і терапевт. Лікарі виїжджають на машині швидкої допомоги зі спеціальним обладнанням.

Жительки Кіровоградщини й жінки, які переїхали в область з тимчасово окупованих територій, зможуть пройти гінекологічний огляд й отримати консультацію щодо контрацепції та інших питань жіночого здоров’я. Також є можливість зробити ультразвукову діагностику й електрокардіограму, обстежитися тест-системами на ВІЛ, сифіліс, гепатити B і С, виміряти тиск, рівень глюкози й кисню в крові.

На Кіровоградщині обласний центр планування сім'ї та репродукції людини розпочав виїзні обстеження жінок у громадах
Медики, які працюють у складі виїзної бригади, поруч з машиною швидкої допомоги. Фото: Кіровоградський обласний центр планування сім’ї та репродукції людини

Усі обстеження безплатні, сказала Наталія Нор. Для того, щоб отримати консультацію в лікарів мобільної бригади, потрібно подивитися в графік виїздів і потім звернутися до місцевих фельдшерсько-акушерських пунктів чи амбулаторій.

"У реєстратурі потрібно сказати: "Я прийшла на огляд до мобільної бригади з міста. Жінку скеровують у кабінет, де приймають лікарі, – говорить Наталія Нор. – Якщо в закладі є гінекологічне крісло, то лікарі консультують на території амбулаторії чи ФАПу. Якщо крісла там немає, то приймають у машині. Поки що ми були там, де є крісла, тому ми просто беремо наше обладнання й заходимо в кабінет".

Зі слів Наталії Нор, конкретний час початку прийому в селі не вказують, бо лікарі різний час витрачають на дорогу. "Вони виїжджають з робочої місця о восьмій годині. У будь-якому разі прийом буде не раніше дев’ятої ранку".

Наразі графік виїздів сформували на березень, каже Наталія Нор. Він охоплює різні села Кропивницького району. Коли графік на квітень складуть, його оприлюднять на фейсбук-сторінці Кіровоградського обласного центру планування сім'ї та репродукції людини.

Окрім виїздів у громади, центр працює у звичайному режимі.

Нижче розміщений графік роботи мобільної групи лікарів у селах Кропивницького району.

13 березня – Миколаївка та Шостаківка

14 березня – Первозванівка, Сонячне та Попівка

15 березня – Покровське

16 березня – Соколівське

17 березня – Созонівка та Високі Байраки

20 березня – Федорівка.

21 березня - Калинівка

22 березня – Підгайці

24 березня – Клинці

27 березня – Гаївка

28 березня – Українка

29 березня – Шевченкове

30 березня – Вільне

Читайте також

  • У Новоархангельській громаді придбали житло для подружжя лікарів Вадима та Альони Гаврилюків
  • В обласній дитячій лікарні, що у Кропивницькому, відкрили симуляційно-тренінговий центр, де навчатимуть лікарів, інтернів та медсестер
  • Іоан, Ахіллес, Юнна, Аглая. Як називали дітей у 2022 році на Кіровоградщині
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
На початок