"Це неймовірне відчуття, почути його голос": серед звільнених з російського полону житель Вінниччини

"Це неймовірне відчуття, почути його голос": серед звільнених з російського полону житель Вінниччини

Ексклюзивно
"Це неймовірне відчуття, почути його голос": серед звільнених з російського полону житель Вінниччини
Фото: Олена Нартовська

Жмеринчанин Марк Нартовський — один із військових, яких сьогодні, 7 березня, повернули з російського полону. Про це Суспільному розповіла мама хлопця Олена Нартовська.

"Мого сина, Марка Нартовського, щойно звільнили. Щойно розмовляла з Марком по телефону! Це неймовірне відчуття, почути його голос після такого довгого очікування. Найвищий на фото – це мій Марк! Моє серце! Я дочекалася! Я щиро дякую всім за молитви, за вашу підтримку, за те що не залишали нас в годину нашого нещастя", каже Олена.

"Це неймовірне відчуття почути його голос": серед звільнених з російського полону житель Вінниччини
Фото: Олена Нартовська

20-річний жмеринчанин з перших днів повномасштабного вторгнення на території України служив у ЗСУ. Хлопець захищав Маріуполь та "Азовсталь". Марк перебував в полоні впродовж 10 місяців.

" Вони потрапляли і в жорстокі бої, він втрачав друзів. Він розповів, що він бачив смерті. Тоді, я зрозуміла , що його життя змінилось", — каже мама Олена.

"Останнє повідомлення від Марка я отримала 7 травня"

"Це неймовірне відчуття почути його голос": серед звільнених з російського полону житель Вінниччини
Фото: Олена Нартовська

" Він останні повідомлення писав мені 2 і 5 травня. Тоді, він писав про проблеми. Тоді коли вони спустились в бункер "Азовсталі", спочатку вони мали гарні запаси їжі та води. Але, через те, що там було забагто людей, там були не лише військові, тому їм почало не вистачати їжі, вони почали втрачати сили. Але він всеодно заспокоював мене, що все добре. І тоді він сказав, я ні трохи не сумніваюсь у нашій перемозі".

"Надійшло повідомлення, що син зник безвісти"

"Хтось виклав і мережу відео, і на задньому фоні я побачила свого хлопчика. Це відео було 17 травня, але офіційно, по документах потрапив у полон 1 червня. Про те, що він потрапив у полон мені не надійшло повідомлення, спочатку прийшло повідломлення, що син зник безвісти. Мені постійно в курсі тримав його командир частини. Я прийшла у військомат, і мені сказали піти в поліцію. Там, я написала заяву про зникнення людини".

"Ми чекали відповіді від Росії підтвердження, чи є він у списках полонених"

"Я здала своє ДНК і далі ми чекали відповіді від Росії, чи є він у списках полоненах. І згодом, Росія підтвердила, що Марк знаходиться у полоні, це було у липні".

"Я бачила, що мій син був в Оленівці"

"Я спочатку бачили, що мій син був в Оленівці. Але за два тижні до того, що там відбулося його перевили у інше місто, це зі слів командира. Його постійно переводили з одного в інше місце по території Донецької області".

Наразі, розповідає Олена Нартовська хлопець прямує в Полтавську область, де буде проходити реабілітацію. Вже завтра, 8 березня, до хлопця поїде страший брат Марка, а опісля і мама Олена.

Що відомо

  • Україна 7 березня повернула з російського полону 130 військових: 126 чоловіків та чотири жінки. Серед них — захисники "Азовсталі" та бійці з Донецького напрямку.
  • Усі врятовані з російської неволі – представники рядового та сержантського складу, повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
  • Більшість звільнених – 87 осіб – потрапили в полон у Маріуполі, зокрема, були евакуйовані з "Азовсталі". Решта врятованих українців воювали на Донецькому (в районі Бахмута та Соледара) та Луганському напрямках.
  • Серед звільнених – 45 військовослужбовців Збройних сил України, 25 нацгвардійців, 23 прикордонника, 21 воїна Військово-морських сил України, восьмеро "тероборонівців" та вісім представників Державної спеціальної служби транспорту. Наймолодшому звільненому ще не виповнився 21 рік, найстаршому скоро виповниться 64 роки.
На початок