Як добровольці на Рівненщині долучаються до Гвардії наступу у складі Нацгвардії. Пояснює військовий

Як добровольці на Рівненщині долучаються до Гвардії наступу у складі Нацгвардії. Пояснює військовий

Як добровольці на Рівненщині долучаються до Гвардії наступу у складі Нацгвардії. Пояснює військовий
Фото ілюстративне . Фото: Суспільне Рівне

На Рівненщині триває набір добровольців до лав штурмових бригад Гвардії наступу, які готуються у складі Нацгвардії, Нацполіції та Держприкордонслужби. За останньою інформацією начальника ОВА Віталія Коваля, станом на початок березня в області майже вісімсот добровольців заповнили анкети, з них майже дві сотні вже пройшли військово-лікарську комісію.

Начальник служби кадрової роботи підрозділу Національної гвардії України капітан Олександр в етері Українського радіо Рівне розповів, хто може долучитися до Гвардії наступу у складі Нацгвардії, хто уже подав заявки та куди звертатися.

З 2 лютого на Рівненщині триває набір до Гвардії наступу, яка включатиме вісім штурмових бригад — Нацгвардії, Нацполіції та Держприкордонслужби. У бригади можуть вступати добровольці, а основою цих підрозділів будуть чинні поліцейські, прикордонники та бійці Національної гвардії.

"В бригади набираємо добровольців, мотивованих людей, які братимуть участь у звільненні Луганська, Донецька і Криму", — зазначили в ОВА.

Долучитися можна до таких бригад Нацгвардії — "Буревій", "Червона Калина", "Кара-Даг", "Рубіж", "Спартан", "Азов".

Олександр не розголошує інформацію, скільки людей подали заявки, щоб вступити у Гвардію наступу на базі Нацгвардії, однак уточнив, що серед добровольців є двоє жінок.

Хто може вступити у бригади

У Гвардію наступу набирають високовмотивованих людей, які будуть звільняти окуповані території. Це можуть бути громадяни, які не проходили військову службу, або які проходили строкову службу. Також у Гвардію наступу можуть вступити люди, які звільнилися з лав правоохоронних органів. Службу не можуть проходити кандидати, які не пройшли військово-лікарську комісію, мають судимість та не відповідають моральними й діловими якостями.

Подати заявку можуть як жінки, так і чоловіки. Щодо жінок, то звертають увагу на освіту, спеціалізацію, де попередньо працювали, чи проходили військову службу або в правоохоронних органах. Вони можуть бути зв'язківцями, медиками, фельдшерами, санінструкторами, також є посади кухарів.

Якщо кандидат Гвардії наступу має спортивні розряди, його можуть взяти на посаду інструктора з фізичної підготовки, тобто навчати особовий склад, ділитися тими знаннями, які він отримав у цивільному житті. Якщо людина працювала у закладах Міністерства охорони здоров'я, то вона знає, як накласти турнікет, зупинити кровотечу, надати домедичну та медичну допомогу.

Навчальний центр Нацгвардії

Добровольці, у яких немає досвіду, можуть пройти підготовку у навчальних центрах Нацгвардії. Важливо, щоб особовий склад був максимально підготовлений та знав, як діяти в тій чи іншій ситуації, яка склалася на полі бою.

"Буду говорити про військову частину 3055 Нацгвардії, штат наших інструкторів повністю укомплектований. Вони проходили підготовку у навчальних центрах, хлопці брали участь в бойових діях, інструктори навчалися за кордоном, додатково до нас приїжджали інструктори з США, Великої Британії, Ізраїлю.

Досить часто приїжджали інструктори з-за кордону та вчилися у нас. Війна згуртувала так, що ми змушені були швидко вчитися, швидко адаптуватись і отримати максимальний досвід, це був приклад для інструкторів з інших країн", — сказав Олександр.

Хто звертається

"Кількості добровольців вистачає, наразі вони проходять військово-лікарську комісію. З ними буде спілкуватися особовий склад Нацгвардії, це і психологи й командири підрозділів, щоб визначити посаду, яку зможемо їм запропонувати. Віковий поріг у середньому включає 35 років. Дуже багато звертаються громадян, які не проходили військову та строкову службу.

В Україні на строкову службу не призивають, тому люди мають бажання зробити все для того, щоб наша перемога була якнайшвидше. Кожен в душі відчуває лють, вони хочуть спрямувати її на противника, щоб вигнати його з нашої рідної землі й жити в мирі й спокою", — додав представник Нацгвардії.

Як долучитися до Гвардії наступу

Записатися у Гвардію наступу можна в одному із п'яти центрів з надання адмінпослуг в області, або подати заявку на сайті.

Добровольці повинні мати з собою орієнтовний перелік документів: паспорт, ідентифікаційний код, документи про освіту та військовий квиток. У кожному із цих ЦНАПів є представники від Нацгвардії, які можуть проконсультувати кандидата.

Адреси ЦПАНів:

  • м-н Просвіти, 2, м. Рівне;
  • вул. Соборна, 195 м.Рівне;
  • м-н Будівельників, буд. 25/1, приміщення 104, м. Вараш;
  • вул. Замкова, 4, м. Дубно;
  • вул. Демократична, 46, м. Сарни.

Читайте також

  • "Три роки пандемії не навчили не чхати на співгромадян": головний санлікар Рівненщини про ситуацію з COVID-19 та ГРВІ
  • "Шахраї просять не телефонувати їм": що не можна робити на шопінгу в інтернеті — поради рівненського кіберполіцейського
  • Отаман Тарас Бульба: рівненський історик видав книгу, де спростовує міфи про засновника УПА "Поліська січ"
  • "Я військовий, тому здаватися не звик": боєць, який реабілітується на Рівненщині, мріє стати психологом

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок