"Пріоритетне завдання для нас — якомога швидше розмінувати деокуповану територію Херсонщини" — Соболевський

"Пріоритетне завдання для нас — якомога швидше розмінувати деокуповану територію Херсонщини" — Соболевський

"Пріоритетне завдання для нас — якомога швидше розмінувати деокуповану територію Херсонщини" — Соболевський
Фото: Юрій Соболевський/Facebook

Розмінування деокупованої частини Херсонської області є пріоритетним завданням. Територія насичена боєприпасами, які не розірвались. Про це в ефірі загальнонаціонального марафону розповів перший заступник голови обласної ради Юрій Соболевський.

"На жаль, ми маємо таку статистику: щотижня людина потрапляє в таку пастку, і ми втрачаємо людей. Тому це пріоритетне завдання. Наскільки це можливо швидко, перевіряються першочергові об’єкти й решта територій", — сказав Юрій Соболевський.

Російські окупанти продовжують системні обстріли звільнених населених пунктів, цілять в об’єкти критичної інфраструктури та житлові квартали. За словами Соболевського, відновлення критичної інфраструктури триває постійно.

"У нас два завдання: по-перше, підтримувати те, що вже вдалося відновити. У нас велика кількість обстрілів щодня і є ушкодження інфраструктури. Наші спеціалісти дуже оперативно відновлюють. По-друге, у нас є громади, дотепер не підключені до базової інфраструктури. Там великі ресурсні проблеми. Де немає можливості швидко відновити, вирішуємо альтернативним шляхом – підключаємо генератори для роботи помпових станцій, забезпечуємо людей дровами та вугіллям", — розповів заступник голови облради.

Також Юрій Соболевський повідомив, що ушкоджені внаслідок обстрілів адміністративні будівлі наразі консервують. Власникам ушкодженого житла допомагають працівники комунального підприємства та волонтери. Втім, сказав він, про повне відновлення поки не йдеться, оскільки російські окупанти продовжують обстріли деокупованої території.

Що відомо

  • Російська армія впродовж доби 6 березня з важкої артилерії та "Градів" 65 разів обстріляла Херсонську область. Випустила 354 снаряди. Херсон військові РФ обстріляли тричі. 18 снарядів влучили у приватні й багатоквартирні будинки. Поранені четверо людей.
  • На Херсонському напрямку російські військові протягом доби обстріляли Шляхове, Козацьке, Тягинку, Чорнобаївку, Білозерку та Херсон.
  • Російські війська обстріляли селище Козацьке. Гатили по селищу з артилерії та скидали боєприпаси з дронів. Поранена місцева жителька.
  • У селі Зелений Гай під час польових робіт на російській міні підірвався трактор. Загинула одна людина, ще одна — поранена.

Читайте також

Російські війська обстріляли храм та кладовище у передмісті Херсона

"Ми схопити, що могли й побігли". Історія родини з села на Херсонщині, яке зруйнували військові РФ

Катівні у Херсоні: близько 400 людей досі вважаються безвісти зниклими

Атака Козацького з дронів, понад 400 зниклих безвісти у Херсоні. 377 день війни: хроніка подій в області

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок