Троє телят шотландської корови народилися в екопарку у селі Ковалівка, що біля Полтави. Найменший на світ з’явився пів місяця тому, розповів заступник директора екопарку Андрій Тиванюк. За його словами, народжуються малюки вагою до 10 кілограмів, а виростають приблизно до пів тонни.
Серед понад двох десятків шотландських корів, які живуть в екопарку у селі Ковалівка Полтавської громади, троє малюків.
Це наш великий тато, а там три малюки. Зараз починається так званий бейбі-бум. Тобто малюки ще не закінчилися, ще будуть, деякі корови ще не народили. Цей малюк, йому десь місяць, можливо, трохи більше. А он там телятко пару тижнів як народилося.

Найменше теля народилося у тварин, яких через війну евакуювали з інших областей. Нині воно важить близько 60 кілограмів. Імені йому, як й іншим двом малюкам, не давали, каже Андрій Тиванюк.
Ці тваринки живуть як у дикій природі, ми сюди навідуємося дуже рідко, щоб їх не полохати, і вони тут живуть самі. Тому імен таких не даємо.
Поки теля п’є материнське молоко. Згодом як і дорослі тварини їстиме траву, сіно, солому, овочі та фрукти.
Вони проявляють уже активність. А так до року вони ще смішні, бігають, стрибають. Розбишаки такі.

За словами Андрія, дорослими вони стануть у два роки. Тоді бики важитимуть близько 700 кілограмів, а корови – до 500.
Вони кучеряві, тому що їхнє середовище проживання, так би мовити, це тварини «холодні», тобто у холодних місцях вони проживають. Тому обростають шерстю, і їм тут зручно без усіляких умов проживати на вільному випасі.

Інколи до них заходять, зокрема, кози та лами.
Деякі тварини, звісно, на одне одного агресивно реагують. Тому ми їх розселяємо у різні вольєри. Ми ж розуміємо, наприклад, що корова з козою нормально житиме, тому ми їх і розміщуємо. Там у нас верблюд, він трохи агресивніший, він може укусити козу. Тому він зачинений з тими тваринами, з якими він може там перебувати.
За словами Андрія Тиванюка, серед усіх шотландських корів, які є в екопарку, половина – евакуйовані.