Школярка з Рівненщини Яна Березко здобула гран-прі на міжнародному конкурсі з піснею жестовою мовою. 17-річна учениця Острозької спецшколи переклала "Я — Україна", яку співає Настя Каменських, і зняла кліп. З відео й режисурою допомогла вихователька дівчини. Суспільному вона розповіла, що працювати довелося у бомбосховищі під час тривог і в умовах відключення електроенергії.
Пісню для конкурсу 17-річна учениця Острозької спецшколи № 1 Яна Березко вивчила за два дні.
"Спочатку слова, потім жести, щоб було правильно, щоб підходило. Бо під час пісні треба їх вимовляти одночасно з жестами і показувати емоції, звичайно", — пояснила Яна Березко.

У спецшколі дівчина відвідує гурток "Жестова пісня", який веде Оксана Волощенко. Вона й готувала Яну до конкурсу. Разом обрали пісню, переклали її жестовою мовою, продумали режисуру кліпу. Зйомки тривали майже чотири години.
"Знімали в пік повітряних тривог, коли не було електроенергії у нас зовсім. Я приходила на роботу, світло в нас вимикали до кінця робочого дня і ми знімали у бомбосховищі й у повній темряві", — зазначила Оксана Волощенко.
Жестову мову Яна Березко вивчала змалку, щоб допомагати мамі, яка не чує. В 11 років дівчина теж частково втратила слух.
"Був дощ, вітер сильний і застудилася, вуха почали боліти сильно, через декілька тижнів я почала погано чути. Поїхала в Рівне, в обласну лікарню, щоб провірити, що там. Слух у мене на 50%. Якщо з апаратом, то ліпше чую, без апарату — також нормально", — розповіла школярка.

Про те, що здобула гран-прі на міжнародному конкурсі "Made in Ukraine" дівчина дізналася у перші дні березня.
"Ми думаємо, що це діти з обмеженими можливостями, але вони так про себе не думають, у них менше, ніж у нас з вами, нав'язаних з дитинства програм про якісь обмеження. І часто вони більше успіху досягають в житі, ніж ми", — зауважила вихователька гуртка.
Кліп жестовою мовою на пісню "Я — Україна"
Яна Березко планує обрати професію, пов'язану із мовою жестів. А ще дівчина мріє виконати виконати пісню "Я — Україна" разом з Настею Каменських.
Читайте також
- У громаді на Рівненщині три роки доплачуватимуть за народження дітей
- Чому 8 березня — не свято весни та краси: пояснює рівненська правозахисниця
- Отаман Тарас Бульба: рівненський історик видав книгу, де спростовує міфи про засновника УПА "Поліська січ"
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: