Природні перепони та погода заважає російським війська просуватись у Бахмуті — аналіз ситуації та новини з фронту

Природні перепони та погода заважає російським війська просуватись у Бахмуті — аналіз ситуації та новини з фронту

Природні перепони та погода заважає російським війська просуватись у Бахмуті — аналіз ситуації та новини з фронту
Бахмут, Донецька область, фото: AP

Погода, яка зараз встановилась на Донеччині, заважає російським окупаційним військам перерізати логістичні шляхи до Бахмута. А природна перепона — річка Бахмутка — не дає зайти вглиб міста.

Про це в ефірі Суспільного розказав військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.

За його інформацією, російські війська змінили тактику захоплення Бахмута. Вони перестали просуватись у напрямку логістичних шляхів та намагаються перенести бої у східну частину міста.

"Вони не роблять вже такого тиску в напрямках логістичних артерій на траси через Хромове на Часів Яр та з Іванівського на Костянтинівку. Частину своїх підрозділів вони відвели на північну та східну локації, щоб розпочати вже бої у місті", — розказав Коваленко.

Він зазначив, що у східні частині Бахмута окупаційні війська знаходяться у приватному секторі. Тут вони зосередили значну кількість своїх сил та засобів для подальшого просування.

"Але в них є перешкода – річка Бахмутка. Ц є основна наша лінія оборони у самому місті, і основною природною перешкодою, яка заважає російським окупантам просуватись. Погодні умови на сьогодні там не найкращі. І вони гальмують їх просування саме в напрямку від Кліщіївки до Іванівського і від Ягідного на Хромове. Бо там 3-4 кілометри – це фактично просування по полю", – зазначив експерт.

Про те, як впливає зміна погодних умов на атаки російської армії, в ефірі Суспільного розказав і солдат-гранатометник 5-го штурмового полку Юрій Сиротюк, підрозділ якого боронить південні рубежі міста.

"Сьогодні вночі випав сніг, зараз він перетворився на суцільне болото. А наступати в таких умовах надзвичайно важко, особливо, коли ми притискаємо противника до землі нашим вогнем у відповідь. Противник цілий день перебуває у землі, у болоті, настрій, я думаю, у них не дуже веселий. Шансів у них успішно атакувати дуже мало, бо між нами знаходиться поле, яке вони постійно намагаються подолати", – розказав Сиротюк

Також він зазначив, що українські військові відбивають всі атаки армії РФ та не дають їм перерізати трасу Костянтинівка-Бахмут.

"Ситуація контрольована, всі атаки противника відбиваються. Всі спроби противника перерізати трасу Костянтинівка Бахмут завершилися невдачею. На жаль постійно тривають артилерійські обстріли. Противник обстрілює і наші позиції і села, які підходять до Бахмута та околиці міста. Дуже сильно страждає цивільна інфраструктура", – розказав український військовий.

На Думку військово-політичного оглядача Коваленка, фактор, який може змінити ситуацію навколо Бахмута – це збільшення артилерії та мінометних підрозділів

"Якщо казати про фактор зміни ситуації навколо Бахмута, то це може бути збільшення артилерії: ствольної, реактивної, а також збільшення кількості підрозділів з мінометами. Є інше питання – питання цілодобової вогневої підтримки, яка має обмеження щодо пропорційного розподілення боєкомплекту та кількості та можливості забезпечити цю кількість пострілів саме в районі Бахмута", – зазначив Коваленко.

Читайте також про бої у Бахмуті

Бахмут — режимне місто. Військові отримають допомогу, втрати РФ у Бахмуті: хроніка боїв та ситуація. 7 березня

Українські сили, вочевидь, стабілізували свій оборонний периметр у Бахмуті — британська розвідка

Остін: "Падіння Бахмута не обов'язково означатиме, що росіяни змінили хід цієї битви"

На Ставці Залужний і Зеленський обговорили оборону Бахмута. Що відомо

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок