Пішов захищати країну з перших днів війни. Історія командира зенітно-кулеметного відділення 102 бригади

Пішов захищати країну з перших днів війни. Історія командира зенітно-кулеметного відділення 102 бригади

Пішов захищати країну з перших днів війни. Історія командира зенітно-кулеметного відділення 102 бригади
Фото: Facebook/102 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ Івано-Франківщина

Іван з Верховинського району, що на Івано-Франківщині, — командир зенітно-кулеметного відділення. До війни він працював у Польщі на будівництві, ще раніше водієм вантажівки. Коли почалася повномасштабна війна, чоловік повернувся в Україну і пішов до центру комплектування, розповідають історію бійця на Facebook-сторінці 102 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ Івано-Франківщини.

Як йдеться у дописі, Івана скерували в першу "п’ятдесятку" добровольців на Харківщину, де їх увели до складу одного з батальйонів. Бійці виконували завдання з оборони об’єктів критичної інфраструктури. На початку червня 2022 Іван разом зі своїм підрозділом прибув назад у підпорядкування 102 бригади, яка була вже на Запоріжжі.

Іван розповідає: за час служби мав багато бойових сутичок — військові РФ намагалися іти в наступ. Боєць з побратимами відкривав вогонь з кулеметів у відповідь.

"На питання, скільки живої сили ворога було знищено, Іван каже: "Нормально, є доста". І посміхається. До ворожих позицій відстань всього лише 150-200 метрів. В Івана викликає здивування неадекватна поведінка військових РФ, які "лізуть під наші кулі, падають, і далі лізуть". Теж подив викликає те, що ворог зовсім не боїться роботи наших снайперів — відкрито пересувається на своїх позиціях, попри великі втрати", — цитують бійця у дописі.

Відділення військового озброєне новими американськими кулеметами М240. Також є старіші зразки зброї — Browning M2, ДШК, АК.

Нещодавно в Івана з’явилося нове хобі — стрільба зі снайперської гвинтівки. Своєї ще не придбав, але планує це зробити. Поки бере її у штатного снайпера і тренується. З його слів, зі снайперської гвинтівки він ліквідував трьох російських солдатів.

Боєць каже, що кожен день для нього — цікавий і неповторний. Йому подобається воювати й знищувати ворога. Морально-бойовий дух в Івана і його побратимів на передовій — на високому рівні.

Коли війна закінчиться, Іван планує пов’язати своє життя з армією — підписати контракт і служити далі. Можливо, вступити у вищий навчальний заклад, щоб стати офіцером. Також хоче бути військовим інструктором, щоб передавати свій бойовий досвід іншим — вчити молодь військової справи.

Захист держави — родинна справа Івана. Разом з ним у батальйоні воює його батько, який теж пішов добровольцем у перший день війни.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок