Сергій Жадан зустрівся із американським режисером Джимом Джармушем

Сергій Жадан зустрівся із американським режисером Джимом Джармушем

Сергій Жадан зустрівся із американським режисером Джимом Джармушем
Фото: Сергій Жадан/Facebook

Письменник Сергій Жадан 7 березня у своїх соціальних мережах поділився фотографією з американським режисером і музикантом Джимом Джармушем, з яким зустрівся у США.

Нині Жадан перебуває у двотижневому турі в США, кошти з якого підуть на допомогу силам оборони України

На фото із Джармушем письменник тримає кілька книг збірки оповідань "Месопотамія", що вийшла у Видавництві Єльського університету ще у 2018 році англійською мовою.

"Один з найбільш вражаючих романів, що вийшов з-під пера сучасної України. "Месопотамія" спокуслива, закручена, блискуча і жорстока", — писав письменник Гері Штейнгарт.

"Свідчити і пам'ятати": передмова Сергія Жадана до книги "77 днів лютого"

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що Жадан виступив у Нью-Йорку (США) та на імпровізованому аукціоні продав бойові прапори добровольчого формування "Хартія" з підписами бійців та свої книжки з підписами головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Усі отримані кошти відправлять на допомогу військовим.

А 10-19 березня у в театрі La MaMa відбудеться прем’єра мюзиклу "Радіо 477", яку 1929 року поставив у Харкові театр Леся Курбаса "Березіль".

"Це наша спроба відтворити й опрацювати легендарну Березолівську виставу "Алло на хвилі 477", джазову музику для якої свого часу, 1929 року, написав батько українського джазу Юлій Мейтус, а лібрето – геніальний Майк Йогансен. Тепер ось, майже сто років потому, не менш геніальний Ентоні Колмен зробив свою обробку музики, а я, наскільки зміг, переписав текст", – написав на своїй сторінці письменник.

Що відомо про Джима Джармуша

Джим Джармуш — американський кінорежисер, актор, продюсер, сценарист, монтажник і композитор. Він є одним з основних представників незалежного кіно, починаючи з 1980-х. Його кінофільм "Дивніше, ніж у раю" (Stranger Than Paradise, 1984) було додано до Національного реєстру фільмівЦе список американських фільмів, вибраних Національною радою США для зберігання в Бібліотеці Конгресу. У список щорічно вноситься 25 фільмів, які мають "культурне, історичне чи естетичне значення". Станом на 2020 рік Національний реєстр фільмів складається із 800 кінокартин. у грудні 2002 року. Як музикант, Джармуш написав музику до своїх фільмів і випустив два альбоми разом з Йозефом ван Віссемом.

За фільм "Дивніше, ніж у раю" режисер також отримав приз Каннського кінофестивалю за найкращий дебют "Золота камера" та "Золотий леопард" в Локарно.

Сергій Жадан зустрівся із Джимом Джармушем
Джим Джармуш. Фото: Marc Piasecki/Getty Images

У 1986 році Джармуш випустив шестихвилинний ролик "Кава і сигарети" з участю двох популярних акторів, Стівена Райта і Роберто Беніньї, які п'ють каву і курять сигарети під тихий задушевна розмова. Пізніше, у 2003 році, вийшла збірка з одинадцяти короткометражок, у яких головні герої розмовляють на різні теми, п'ють каву й курять. До фільму ввійшли короткі речі, які Джармуш зняв протягом 20 останніх років своєї діяльності.

Серед інших відомих робіт режисера:

  • "Поламані квіти"
  • "Виживуть тільки коханці"
  • "Петерсон"
  • "Мертві не помирають"

Хто такий Жадан?

Сергій Жадан — український письменник, перекладач, громадський діяч, фронтмен гуртів "Жадан і Собаки" та "Лінія Маннергейма". Автор романів "Депеш Мод", "Ворошиловград" (за яким зняли фільм "Дике поле"), "Інтернат", поетичних збірок "Цитатник", "Ефіопія", "Життя Марії", "Тамплієри", "Антена", "Список кораблів" та інших.

4 грудня Німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung включило Жадана до рейтингу культурних діячів року. Він посів друге місце, а на першому опинились іранські борчині за свободу – жінки, які наважуються на протести попри арешти та смертні вироки.

Також цьогоріч Жадан отримав Премію миру німецьких книгарів, а польська газета Gazeta Wyborcza назвала його "Людиною року". 13 червня 2022 року письменник отримав Літературну премію Європейського банку реконструкції та розвитку за англомовний переклад роману "Інтернат". А 14 грудня стало відомо, що він отримав європейську премію за підтримку демократичних цінностей – Schwarzkopf Europe Prize.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок