Майже 100 тис. грн перерахували шахраям жителі Івано-Франківщини — поліція

Майже 100 тис. грн перерахували шахраям жителі Івано-Франківщини — поліція

Майже 100 тис. грн перерахували шахраям жителі Івано-Франківщини — поліція
Фото ілюстративне: Pixabay

Майже 100 тис. грн перерахували шахраям жителі Прикарпаття. Схеми, за якими ошукали людей, — покупки в інтернеті та списання грошей з банківських рахунків. Про чотири випадки шахрайства розповіли на своїй сторінці у Facebook поліцейські області.

Днями до поліцейських Косова звернувся один із жителів громади зі скаргою про незаконне списання грошей з його банківського рахунку. Під час слідства з'ясувалося, що чоловік хотів через інтернет продати дитячий столик. Відповідне оголошення він розмістив у мережі. Покупець знайшовся швидко: він повідомив, що хоче придбати товар та домовився про перерахування грошей. Однак для цього продавцю необхідно було, перейшовши за посиланням, оформити доставку товару та вказати реквізити своєї банківської картки. Коли чоловік виконав ці вимоги, у нього з рахунку списали 43 тис. грн.

Так само жителька Косівщини продавала взуття. Після оформлення доставлення товару за тією ж схемою вона втратила 15 тис. грн.

Ще один мешканець Калущини купував газовий котел. Домовившись про передоплату, чоловік перерахував на рахунок продавця 15 600 грн. Після цього зв'язку з ним не було.

Від "банківських аферистів" потерпіла жителька Коломиї. До неї зателефонував невідомий та представився співробітником фінансової установи. Чоловік випитав реквізити її банківського рахунку. В результаті з нього зникло 20 тис. грн, пишуть поліцейські.

Щоб не стати жертвою шахраїв, слід пам'ятати:

  • співробітники банку ніколи не вимагають назвати останні три цифри на зворотному боці картки (CVV-код), пароль від неї, термін дії, код операції, який приходить на телефон;
  • якщо вас просять переказати гроші, щоб активувати або розблокувати картку, не піддавайтеся — такі прохання вказують на шахрайство;
  • дзвінок або СМС надходить з незнайомого номера, якого точно немає на офіційному сайті фінансової установи;
  • зберігайте всі документи, надані продавцем (фіскальні чеки, гарантійні талони, транспортні накладні), а також електронне листування;
  • читайте відгуки про товар і продавця. Насторожити має наявність винятково позитивних відгуків, написаних ніби за шаблоном з невеликим проміжком часу.

Працівники поліції області просять людей бути обачними та не довіряти незнайомцям.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок