"Про повне відновлення водомережі в Миколаєві говорити зарано" — інтерв'ю з директором водоканалу

"Про повне відновлення водомережі в Миколаєві говорити зарано" — інтерв'ю з директором водоканалу

Ексклюзивно
"Про повне відновлення водомережі в Миколаєві говорити зарано" — інтерв'ю з директором водоканалу
Фото: Юрій Руденко/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві 12 квітня 2022 року через пошкодження водоводу російськими військами зникло централізоване водопостачання. З шостого травня 2022 року комунальники розпочали заповнення водопровідної системи міста технічною водою з річки Південний Буг. Станом на сьоме березня 2023 року до помешкань миколаївців продовжує надходити технічна вода.

Щодо ситуації з водопостачанням та перспективи його відновлення в інтерв'ю кореспондентам Суспільного розповів генеральний директор комунального підприємства "Миколаївводоканал" Борис Дуденко.

Буріння свердловин та запуск технічної води

Генеральний директор "Миколаївводоканалу" говорить, що разом з міським головою Олександром Сєнкевичем обговорювали цю тему й почали відновлювати та бурити свердловини ще до того, як російська армія пошкодили водогін.

"Сталось так, як ми прогнозували й те, що ми почали робити стало в пригоді. Якщо ви пам’ятаєте, то тільки півтора тижня місто Миколаїв було без централізованого водопостачання. За цей час ми продовжували відновлювати наші свердловини", — говорить Борис Дуденко.

Зі слів Бориса Дуденка, якісної підземної води в Миколаєві немає — 99 відсотків свердловин не мають питної води.

Рішення щодо постачання технічної води було важким, додає директор водоканалу, адже про наслідки розуміли всі.

"Єдине, в чому я помилився, я приблизно очікував, що це буде через 6-12 місяців. На жаль, вже на другий-третій місяць ми отримали підвищення наших аварій в 5-10 разів. Була доба, коли у нас було до 25 аварій. У той час, коли до повномасштабного вторгнення ми прісною водою ми мали дві-три аварії на добу", — розповів директор.

Відновлення водомережі

Станом на 7 березня про повне відновлення водомережі в Миколаєві говорити зарано. До кранів подається солона вода. Зі слів директора водоканалу, в місті десятки поривів, десятки витоків води й, на жаль, система поки деградує.

"Ми з вами всі чекали звільнення Херсона, але, на жаль, бачимо те, що відбувається в цьому місті й також страждають наші насосні станції, страждає електропостачання цих насосних станцій", — розповів Борис Дуденко.

Водоканал
Ремонт пошкодженого водогону, 16 листопада 2022 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Збитки підприємства

Прямі збитки підприємства, за словами Бориса Дуденка, станом на 7 березня оцінюються в 50-80 мільйонів гривень.

"Якщо брати до уваги те, що в системі майже морська вода і перевищення концентрації сухого залишку перевищує натрій хлору в 10-15 разів, то ми кажемо про мільярди гривень, які будуть потрібні нам для того, щоб відновлювати нашу систему", — каже Борис Дуденко.

Станом на 7 березня заміна труб ведеться тільки на аварійних ділянках. Планова заміна труб по водогонах відбудеться трохи згодом, говорить директор водоканалу.

"Ми маємо домовленості з урядом Данії, урядовою делегацією ДРС, яка буде постачати нам близько 24-25 кілометрів труб. Зараз ми займаємось проєктування", — розповів Дуденко.

Допомога донорських організацій

Товариство Червоного Хреста допомагає підприємству в постачанні хлору.

"Хлор — це реагент, потрібен для того, щоб знезаражувати воду. Фінансування відбувається коштом організації. Також з Червоним хрестом підписано меморандум на 40 мільйонів гривень щодо відновлення водоводу "Дніпро-Миколаїв"", — розповів генеральний директор комунального підприємства "Миколаївводоканал".

"ЮНІСЕФ" надав майже шість кілометрів труб.

"І вже на сьогодні, якщо залишилось відсотків 25-30 — це добре. Але ці труби використовуються саме на проведення аварійних робіт",— каже Борис Дуденко.

Водоканал
Ремонт на водомережі в Миколаєві, вересень 2022 року. Фото: Сєнкевич Online/Telegram

Фахівці "Миколаївводоканалу"

На підприємстві після початку російського вторгнення залишилося 95 відсотків працівників.

Завдяки цим людям, сьогодні Миколаїв, хоч і технічну воду, але все ж таки має і місто живе.

Один із підрозділів перебуває в небезпечному місці.

"Так, вони забезпечені бронежилетами, вони забезпечені касками. Але це все одно їхня мужність і їхня витримка. Це їхнє бажання вони кажуть: "Ми будемо працювати. Ми знаємо, що небезпечно, але ми будемо працювати", — говорить Борис Дуденко.

Читайте також

Російські війська обстріляли акваторію Очаківської громади

У село на Миколаївщині повертаються люди та відновлюють роботу об'єкти інфраструктури

Українські військові нищать техніку російських на Кінбурнській косі — речниця об'єднаного пресцентру Сил оборони півдня

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Вибір редакції

На початок