Понад 400 дітей за пів року відвідали безплатні заняття з аквабалету у Полтаві. Їх влаштовують для реабілітації переселенців представники благодійного фонду «Карітас Полтава». Про це Суспільному повідомила координаторка проєкту Валерія Петько.
У Полтаві діти-переселенці займаються у басейні уроками аквабалету.
"Спочатку приходимо на заняття, нам дають кілька хвилин самостійно поплавати. Потім у нас іде невеличка розминка, потім знову плаваємо і можемо в щось пограти. Відчуття дуже прикольні, я ніколи не ходила в басейн, тому мені подобається", - каже відвідувачка занять Ніка Кривошеєва.

Заняття безплатно влаштовують представники благодійного фонду «Карітас Полтава». Викладає для дітей хаків’янка Анастасія Бреславець.
"У нас є різні блоки вправ: біля бортика, просто під водичкою. Намагаємось, щоб це задіювало різні групи м'язів. Основна мета – щоб це було більш реабілітаційне заняття, щоб був такий терапевтичний ефект. Ми намагаємося, щоб дітки позбувалися стресу, тривожності, щоб була у них соціалізація і просто безпечний цікавий простір, де вони можуть відвести душу", - розповідає викладачка аквабалету Анастасія Бреславець.
За її словами, заняття у басейні влаштовують два рази на тиждень, кожне триває годину.

"Дуже напружуються м'язи. Я схуд на три кілограми. Я тут вже був рівно три рази. Тут дуже класно, класна вода, тепла. Мені дуже тут подобається. Я вже цілий рік у Полтаві, бо у нас дуже бомбили, нам було дуже страшно, тому і приїхали в Полтаву", - каже відвідувач занять Констянтин Акутін.
"Я приїхала з Харкова. Мені тут дуже подобається, це вже п'ятий раз (прийшла – ред.). Ми плаваємо, робимо різні вправи. Я відчуваю, що в мене дуже добре вирівнюється спинка", - говорить відвідувачка занять Катерина Шкляр.

До занять можуть долучитися усі внутрішньо переміщені діти від 8 до 17 років. Подати заявку та набір документів у благодійний фонд мають батьки, каже координаторка проєкту.
"Приходите з документами ВПО, свідоцтво про народження, паспортом, ідентифікаційним кодом, копіями. Заповнюєте реєстраційну анкету, яку ми надаємо. Вже з літа у нас є робота в басейні, є такий напрямок – аквабалет. Воно сприяє розслабленню м'язів, знімає психологічне напруження, це дозволяє дітям трохи розслабитися. Тут саме балетні па (танцювальні рухи – ред.) під водою, які сприяють розвитку та функціонуванню м’язів", - пояснює координаторка проєкту БФ «Карітас Полтава» Валерія Петько.
За словами Валерії Петько, за пів року заняття з аквабалету відвідали понад 400 дітей.