Справа щодо полтавського блогера Дениса Корнєєва: адвокат оскаржує тримання під вартою

Справа щодо полтавського блогера Дениса Корнєєва: адвокат оскаржує тримання під вартою

Справа щодо полтавського блогера Дениса Корнєєва: адвокат оскаржує тримання під вартою
Суспільне Полтава

У Полтавському апеляційному суді 6 березня почали розгляд клопотання щодо зміни запобіжного заходу для блогера Дениса Корнєєва. Полтавця взяли під варту через підозру у закликах до повалення конституційного ладу та зміни меж України. Адвокат обвинуваченого Максим Пістряк просив скасувати рішення суду першої інстанції та призначити Денису Корнєєву домашній арешт через погіршення стану здоров’я.

"Я маю гастрит та потребую спеціальної дієти. Також маю черепно-мозкові травми з початку нового року. Маю рекомендацію до госпіталізації в ЛОР-відділення до Полтавської обласної лікарні. Також, за медичним заключенням, маю найтяжчу форму персистуючої неконтрольованої бронхіальної астми з самого дитинства та, за встановленим діагнозом, потребую постійної підтримуючої терапії", - каже підозрюваний Денис Корнєєв.

Справа щодо полтавського блогера Дениса Корнєєва: адвокат оскаржує тримання під вартою
Адвокат Дениса Корєєва Максим Пістряк. Суспільне Полтава

"Корнєєв Денис Олександрович хворіє на захворювання, яке не дозволяє йому безпосередньо перебувати під вартою. Не було досліджено меддокументи, які містяться у матеріалах справи", - говорить адвокат Дениса Корнєєва Максим Пістряк.

"Сторона захисту трішки лукавить, що не була досліджена медична документація, що надані були довідки, які підтверджують, що його неможливо було утримувати (під вартою – ред.). Відповідні довідки не були надані, медична документація була досліджена в ході розгляду клопотання в місцевому суді", - говорить прокурор Микола Верблюд.

Справа щодо полтавського блогера Дениса Корнєєва: адвокат оскаржує тримання під вартою
Денис Корнєєв. Суспільне Полтава

Для витребування медичної документації суддя Андрій Рябішин оголосив перерву у засіданні. Дата продовження поки не відома.

Тримання під вартою без права внесення застави для Дениса Корнєєва 16 лютого призначила суддя Октябрського райсуду Полтави Лариса Гольник.

А підозру полтавцеві вручили 10 лютого. За даними правоохоронців, він публічно закликав до захоплення державної влади в Україні та фізичної розправи над вищим військово-політичним керівництвом. Найбільша санкція – позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років із конфіскацією майна або без такої.

Що відомо

  • За словами речниці СБУ на Полтавщині Інни Усової, полтавцеві повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу. Найбільша санкція – позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років із конфіскацією майна або без такої.
  • 16 лютого суддя Октябрського райсуду Полтави Лариса Гольник призначила блогеру запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. Сам Корнєєв на засіданні говорив, що хвилюється за долю країни і займається благодійністю, а також готовий стати на захист держави. Своєї вини не визнав.
  • Денис Корнєєв народився 12 червня 1992-го року у Полтаві. Навчався в місцевій школі та аграрній академії, був членом Студентської ради обласного центру. Із 2010-го рік стажувався у відділі у справах сім’ї та молоді міської ради, згодом був помічником-консультантом депутата. Також працював у міському будинку культури. Таку інформацію він написав у автобіографії, яку подавав для участі в конкурсі на посаду директора будинку культури.
  • 2020-го року Денис Корнєєв балотувався у депутати до Полтавської міської ради від політичної партії "За майбутнє", йдеться на сайті руху "Чесно".
  • У грудні 2021-го року Денис Корнєєв у Полтаві збирав людей в одному з місцевих супермаркетів на акцію проти маскового режиму під час пандемії коронавірусу. Також виступав проти вакцинації, зокрема, з іншими людьми перекривав дорогу.

Вибір редакції

На початок