8 заявок подали роботодавці Сумщини на компенсацію за працевлаштування безробітних

8 заявок подали роботодавці Сумщини на компенсацію за працевлаштування безробітних

8 заявок подали роботодавці Сумщини на компенсацію за працевлаштування безробітних
Фото: Суспільне Суми

10 лютого цього року Уряд затвердив новий порядок надання компенсацій роботодавцям за працевлаштування окремих категорій зареєстрованих безробітних. Як нові правила запрацювали на Сумщині — у матеріалі.

Тетяна Купрійчук розповідає: вже 10 років працює у сфері поліграфічних послуг і загалом схвально ставиться до нововведення. Втім, як працедавець, бачить в ньому певні ризики:

Найбільше навантаження на підприємців — це податки і, якщо раніше були лише такі невеликі програми тільки ЄСВ податок компенсували, то зараз і можливість 50% зарплати. Це гарно. Лише хочеться, щоб держава розуміла, що, коли ми беремо людину на роботу, то є певні ризики, чи може ця людина впоратись з роботою і щоб у нас була можливість звільнити цю людину. Не залишатися на незрозумілих поняттях, що маю 2 роки тримати такого працівника. Якщо всі ці пункти буде виконано — це стимулюватиме нас і збільшуватиме робочі місця, а центру зайнятості працевлаштовувати.

Компенсувати будуть єдиний соціальний внесок за особу за місяць, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску, пояснила начальниця відділу Сумського обласного центру зайнятості Алла Придатко: "На сьогодні це не більше 2948 гривень. Компенсація виплачується 12 місяців протягом 2 років".

За її словами, бізнес отримуватиме компенсацію за працевлаштування окремих категорій безробітних, яким буває складно знайти роботу.

"Роботодавець може отримати компенсацію за працевлаштованих за направленням служби зайнятості осіб з інвалідністю, учасників бойових дій та осіб, яким до настання права виходу на пенсію за віком лишилось не більше 5 років та які перебували на обліку у службі зайнятості понад 1 місяць. У цьому випадку компенсується 50% оплати праці, але не більше ніж мінімальна заробітна плата на сьогодні — 6700 гривень. Виплачується компенсація 6 місяців протягом 1 року", — сказала Алла Придатко та додала, що окремі положення нового порядку набудуть чинності з 29 квітня цього року.

Від роботодавців Сумщини на отримання компенсації за працевлаштування безробітних вже подано 8 заявок.

Читайте також

  • "Ми відчуваємо, що ми комусь потрібні": на Сумщині працюють мобільні бригади лікарів

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок