На Буковині безробітні з малозабезпечених сімей можуть отримати до 100 тисяч гривень на відкриття бізнесу: як податися

На Буковині безробітні з малозабезпечених сімей можуть отримати до 100 тисяч гривень на відкриття бізнесу: як податися

На Буковині безробітні з малозабезпечених сімей можуть отримати до 100 тисяч гривень на відкриття бізнесу: як податися
Фото ілюстративне. Джерело: Марія Ігнатюк/Суспільне Чернівці

У Чернівецькій області люди з малозабезпечених сімей можуть отримати понад сто тисяч гривень одноразової допомоги на відкриття бізнесу. Це стосується людей, які зареєстровані у центрі зайнятості як безробітні.

Про це у коментарі Суспільному розповіла начальниця відділу активних програм зайнятості обласного центру зайнятості Світлана Глібіцька.

За її словами, ця допомога безвідсоткова й не має перевищувати 15 розмірів мінімальної зарплати – наразі це 100 500 гривень.

Право на допомогу має людина, яка перебуває на обліку у соціальному захисті як малозабезпечена та має статус безробітного. Для отримання грошей потрібно звернутися до підрозділу центру зайнятості з заявою, додати довідку про відсутність судимості та мати бізнес-план.

"Гроші надають безготівково, тому у бізнес-плані треба вказати, на що людина витратить гроші. Це може бути обладнання чи закупівля матеріалів для ведення бізнесу", – каже Глібіцька.

Заяву на комісії розглядають представники центру зайнятості, соцзахисту, а також федерації роботодавців та профспілок. Якщо вони схвалять заявку, то з людиною укладуть договір. Також впродовж 30 днів людина має зареєструватися як ФОП або юридична особа.

Фінансову допомогу надають на три роки, каже Глібіцька. Опісля підприємець має повернути державі суму допомоги, від якої віднімають розмір сплачених за цей час податків та зборів.

Також, якщо підприємець за направленням центру зайнятості працевлаштує на роботу ще двох людей з-поміж малозабезпечених, і вони пропрацюють на підприємстві щонайменше два роки, то допомогу повертати не потрібно. Водночас це не є обов'язковою умовою.

За словами Глібіцької, обмежень щодо кількості людей, які можуть отримати фінансову підтримку, немає. Розглядатимуть усіх кандидатів, які відповідають вимогам та подадуть документи.

Читайте також

"Центр корекції фігури й розведення форелі". Скільки буковинців подались на грант від єРобота для розвитку бізнесу

Відшкодування бізнесу за купівлю генераторів: як подати заявку в Чернівецькій області

На Буковині переселенець відкрив підприємство з фарбування порошковою фарбою. Це його другий бізнес в регіоні

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Вибір редакції

На початок