Українські військові нищать техніку російських на Кінбурнській косі — речниця об'єднаного пресцентру Сил оборони півдня

Українські військові нищать техніку російських на Кінбурнській косі — речниця об'єднаного пресцентру Сил оборони півдня

Українські військові нищать техніку російських на Кінбурнській косі — речниця об'єднаного пресцентру Сил оборони півдня
Шпиль Кінбурнської коси. Фото: Суспільне Миколаїв

Українські військові здійснюють контрбатарейну протидію по російським позиціям на Кінбурнській косі. Протягом п'ятого березня сили оброни України знищили дві одиниці важкої артилерії, п'ять одиниць авто-бронетанкової техніки та чотири човни, які російські солдати підготували для диверсійно-розвідувальних груп.

Про це в ефірі національно телемарафону розповіла керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони "Південь" Наталія Гуменюк.

"На Кінбурн російські військові можуть потроху підтягувати озброєння, боєкомплекти з лівобережжя тимчасово окупованої Херсонщини, оскільки це півострів, що сполучений суходолом саме з цією ділянкою. Вони ледь не на пальцях кидають — хто поїде на це завдання, адже знають, що повернутися звідти фактично неможливо", — розповіла Наталія Гуменюк.

За словами Наталії Гуменюк, виїжджаючи на вузький кінець Кінбурнської коси, з якого досягають до Очаківської та Куцурубської громад, російські військові розгортають позицію для обстрілу Дніпро-Бузького лиману.

"Так російські військові намагаються імітувати вогневий контроль, через це Україна не може залучити Миколаївщину до зернової угоди", — говорить керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони "Південь".

Що відомо

  • Кінбурнська коса — піщана коса, розташована в Миколаївській області, є частиною Кінбурнського півострова і має статус першого в Україні регіонального ландшафтного парку. До окупації на півострові довжиною близько 40 км було найбільше в Європі поле диких червонокнижних орхідей, ліси, а також рожеві озера і понад 4700 видів тварин.
  • Російські збройні сили зайшли на територію півострова у березні 2022 року зі сторони суходолу в Херсонській області. Це дозволило їм встановити контроль над значною ділянкою морської акваторії Чорного моря, адже коса розташована в стратегічному місці — тут сходяться виходи із портів Херсона (Херсонський морський торговельний порт) та Миколаєва (Морські торгові порти (МТП) "Миколаїв", "Ольвія" та "Ніка-Терра"). Таким чином, окупувавши косу, російські військові фактично заблокували виходи з цих портів. Крім того, контролюючи Кінбурнську косу, російські військові постійно обстрілюють Очаків.

Читайте також

Кредит на житло. Як державна програма "єОселя" працює на Миколаївщині

На Миколаївщині під час пожежі загинула жінка

Російські війська двічі обстріляли громаду Миколаївщини

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок