Рух "Редан": поліція виявляє нові групи і проводить бесіди з молоддю

Рух "Редан": поліція виявляє нові групи і проводить бесіди з молоддю

Рух "Редан": поліція виявляє нові групи і проводить бесіди з молоддю
Правоохоронці проводять роз'яснювальні бесіди зі школярами щодо молодіжного руху "Редан" Фото: Андрій Нєбитов/Telegram

У Telegram-каналах Київщини зафіксовано 160 молодіжних груп, пов’язаних із субкультурою "Редан" і "Анти-Редан", яка прийшла в Україну з Росії. Організатори каналів встановлені, з ними проведені профілактичні бесіди.

Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" повідомив керівник поліції Київської області Андрій Нєбитов.

За його словами, у соцмережах на території Київської області виявлено 1600 учасників новостворених груп, пов’язаним із рухом "Редан". Це — переважно, підлітки віком 12-17 років.

За словами Нєбитова, встановлено, що російські спецслужби через створення різних груп у соцмережах намагаються залучити українську молодь до агресивного руху "ПВК Редан" з метою дестабілізації ситуації в країні. Підлітки з України у прагненні протистояти поширенню цієї субкультури почали створювати групи "Анти-Редан".

"Вони всі патріотично налаштовані, але молоді потрібно допомогти розібратися в тій ситуації, що їх намагаються використовувати для насильства в нашій країні", — зазначив очільник поліції Київщини.

У поліції також поінформували, що ювенальні інспектори, дільничні та поліцейські офіцери громад відвідують навчальні заклади Київської області, аби не допустити штучного поширення небезпечних субкультур серед молоді.

Правоохоронці застерігають підлітків від участі у небезпечних молодіжних формуваннях і нагадують правила безпечного дозвілля в мережі.

Що відомо про субкультуру "ПВК Редан"

У Росії наприкінці лютого виник новий молодіжний рух, учасники якого називають себе "ПВК Редан". Члени цього руху використовують символіку павука, цифру "4", носять довге волосся та одягаються у вільний одяг. Під час першої бійки прибічників нової субкультури в Москві загинули двоє підлітків. Саме з країни-агресора субкультура поширилася на територію України.

На Київщині з 27 лютого прибічники нової субкультури намагалися організувати кілька масових зборів у людних місцях. Завдяки роботі правоохоронців жодних провокацій не допущено.

У центрі Харкова 27 лютого поліція затримала підлітків, які хотіли влаштувати масову бійку. У Житомирі спостерігали зібрання близько сотні підлітків.

28 лютого у Вінниці прихильники російського молодіжного руху намагалися влаштувати масову провокацію. Неповнолітні збиралися і на Полтавщині. У Чернівцях також запобігли масовій бійці підлітків.

Нацполіція вже заблокувала майже пів сотні каналів та груп, які були створені для "розкручування" руху. Кіберполіцейські встановлюють джерела фінансування.

Читайте також

Як убезпечити дітей від руху з Росії "Редан". Поради психологині та поліції

Вибір редакції

На початок