"Не видаляй мистецтво": художники закликають соціальні мережі не цензурувати мистецтво

"Не видаляй мистецтво": художники закликають соціальні мережі не цензурувати мистецтво

"Не видаляй мистецтво": художники закликають соціальні мережі не цензурувати мистецтво
Facebook

Митці усього світу обʼєднуються, щоб переконати такі компанії, як Facebook та Instagram, залучити митців до процесу модерації контенту. Про це 3 березня повідомило видання The Art Newspaper.

"Корпорації соціальних мереж стали культурними контролерами з безпрецедентною владою визначати, які твори мистецтва можуть вільно циркулювати, а які — заборонені або витіснені на цифрові маргінеси", — зазначають організатори проєкту "Не видаляй мистецтво" (Don't Delete Art).

За їхніми даними, у 2020 році соціальні мережі витіснили художні ярмарки як третій найуспішніший спосіб продажу творів мистецтва для галерей, а також слугують основним джерелом доходу для багатьох незалежних художників.

"Надмірні обмеження та нечіткі настанови спільноти, а також нечіткі визначення того, що вважається "небажаним" матеріалом, регулярно стирають мистецтво з пошуку, функцій дослідження та хештегів. Помилки алгоритму призводять до видалення робіт, видалення акаунтів, обмеження охоплення та втрати підписників", — додають організатори проєкту.

"Це негативно впливає на митців, які відчувають страх і безсилля і часто вдаються до самоцензури, а також значно обмежує доступ громадськості до візуального мистецтва"

Don't Delete Art — це вебсайт, галерея, ресурс і заклик до дії для художників, які стикаються з цензурою в соціальних мережах. Це спільний проєкт Національної коаліції проти цензури, Artists at Risk Connection, Freemuse та художниць-активісток Саванни Спірит, Спенсер Таніка та Емми Шапіро. З 2020 року проєкт зосередив свої зусилля на захисті художнього самовираження в соціальних мережах.

Нині проєкт DDA випустив маніфест, підписати який можуть художники, інституції та всі зацікавлені сторони.

"Кампанія чинитиме тиск на великі платформи, такі як Facebook та Instagram, щоб залучити художників та інших професіоналів у сфері мистецтва до процесу модерації контенту", — кажуть у DDA.

Основними вимогами маніфесту до соціальних мереж є:

  • перегляд чинних обмежень на мистецький контент;
  • розгляд передбачуваних порушень;
  • покращення процесу апеляцій та повідомлень.

У проєкті зазначають: "Кожна платформа повинна мати усталені методи врахування поглядів митців у своїй політиці модерації контенту, а також спеціальні процедури для перегляду та оскарження дописів, пов'язаних з мистецтвом".

Підписати маніфест можна тут.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок