"Роби, Іване, роби!" Фігуристи Сєрова та Хобта – про першу за 23 роки медаль у парах для України на ЮЧС-2023

"Роби, Іване, роби!" Фігуристи Сєрова та Хобта – про першу за 23 роки медаль у парах для України на ЮЧС-2023

Ексклюзивно
"Роби, Іване, роби!" Фігуристи Сєрова та Хобта – про першу за 23 роки медаль у парах для України на ЮЧС-2023
Suomen Taitoluisteluliitto

Ексклюзивний коментар дуету для Супільне Спорт.

Українські фігуристи Віолетта Сєрова та Іван Хобта стали бронзовими призерами юніорського чемпіонату світу-2023 у спортивних парах. Для України ця медаль – перша за вісім років на такому рівні, а саме в цій дисципліні – першою нагородою за 23 роки.

Як такий результат оцінили самі спортсмени, з якими проблемами стикнулися напередодні та як їм "допоміг пес Патрон", Сєрова та Хобта розповіли в коментарі Суспільне Спорт.

Читайте також: Україна завершила виступи на юніорському чемпіонаті світу з фігурного катання: медальний залік

Що сказали Сєрова та Хобта

 • Про враження від юніорського чемпіонату світу

"Ми були дуже щасливі змагатися тут і отримати "бронзу". Це великий стрибок, у порівнянні з минулим сезоном", – прокоментував результат Іван Хобта. "Ми щасливі не так за себе, як за країну", – додала Віолетта Сєрова.

За словами фігуристів, їхня коротка програма під пісню "Весна" гурту "ВВ" покликана "дарувати глядачам радість і надію, що все буде добре", адже "у складні часи треба радіти маленьким речам".

Читайте також: Україна вперше за 8 років здобула медаль на юніорському чемпіонаті світу з фігурного катання
 • Про проблеми з доріжкою кроківУкраїнська пара отримала найвищий, четвертий, рівень за доріжку лише на першому етапі юніорського Гран-прі в Ґданську. На решті стартів мали перший або другий, а на ЮЧС-2023 її оцінили на третій рівень. упродовж сезону

"Після заходу зі складними елементами видається, що нам бракує сил на доріжку? Вам не здається. Нам справді важко", – сміються фігуристи. "Ми на кожному тренуванні працюємо над нею, тому сподіваємося, що вона ставатиме краще. Щодо рівнів не знаю, що сказати, бо насправді я не звик переглядати свій виступ і вдивлятися в кроки на доріжці, – зізнається Іван. – У нас вона не завжди виходить, і якщо нам поставили перший рівень, напевне, ми зробили щось не так". На думку пари, "велику роль" під час виконання мають нерви, "тому що в доріжці важливо, щоб ноги були свіжими й м'якими, а з хвилюванням вони стають жорсткими".

 • Про виконання обох програм без зривів на елементах
"Перед підйомом Віолетта так відчайдушно на мене дивилася. На підтримці вона кричала: "Роби, Іване, роби! Не смій поставити мене", – ділиться Іван, згадуючи, як пара зірвала підйом на юніорському Фіналі Гран-прі, де українці врешті фінішували п'ятими. "А сукня була та сама!" – вигукнула Віолетта після того, як партнер жартівливо пояснив минулу помилку тим, що "то просто сукня злетіла з руки".
 • Про вибір менш складногоФігуристи виконували подвійні стрибки та викиди в обох програмах, хоча мають в арсеналі потрійні елементи. контенту на ЮЧС

"У нас було мало часу для підготовки: тільки два тижні, – пояснила Сєрова. – Ми до останнього думали: робити подвійний чи потрійний викид. Але тренер [Пилип Залевський] підійшов і сказав, що краще буде зробити чистий прокат, але з подвійним, ніж іти на сильний ризик, адже викид був не дуже вкатаний і готовий. І це спрацювало".

 • Про новий талісман – іграшкову собаку

"Це – пес Патрон! Люди, які нам дуже допомогли в Торонто, коли ми були на зборах подарували мені його на день народження, – розповіла Віолетта, якій виповнилося 16. – Тепер це – наш талісман, який допомагає нам морально". "Як допомагає нашій країні – так допомагає нам", – додав партнер.

 • Про проблеми з підготовкою до ЮЧС-2023

"Планували тримати форму після Європи. Проте після приїзду Віолетта прихворіла на днів п'ять, – розповідає Хобта. – Потім ми вийшли [на лід], коли їй полегшало, і знову з'явилася температура. Два тижні ми не каталися. А згодом приїхали на кемп до Бруно МаркоттаКанадський тренер і спеціаліст з парного катання. в Оквіллі. Там було наше перше повноцінне тренування після чемпіонату Європи. Це три години льоду: 50 хвилин роботи та 10 – відпочинку. Було важко перший тиждень втягнутися в систему, коли є три тренування поспіль. Навантаження були великі, але ми старалися заради нашої країни".

З моменту повномасштабного вторгнення, що припало якраз-таки на день народження Віолетти, пара не поверталася в Україну. Наразі спортсмени тренуються в німецькому Кемніці.

 • Про стан розвитку спортивних пар в Україні
"До [повномасштабної] війни ситуація була насправді не дуже погана. У нашого тренера почали займатися ще дві маленькі пари, які вже могли змагатися в категорії Advanced Novice, а через рік-другий – у юніорах. Але зараз вони розкидані по різних країнах: у Фінляндії, Ізраїлі, один хлопець до нас приїхав у Німеччину. Тому наразі, крім нас, по юніорах в Україні нікого немає, на жаль".

Іван з усмішкою додає, що пропонував фігуристам з інших країн переходити під синьо-жовтий прапор, адже завдяки успішному виступу Сєрової та Хобти в української збірної є дві ліцензії на наступний чемпіонат світу серед юніорів.

В Україні наразі є ще одна доросла спортивна пара: Софія Голіченко та Артем Даренський, які представляли збірну на Олімпійських іграх-2022 у Пекіні. Вони одні з небагатьох топфігуристів команди, які тренуються не за кордоном: пара базується в Дніпрі.

 • Про налаштування на дорослий чемпіонат світу-2023Дорослий чемпіонат світу відбудеться 20-26 березня в японській Сайтамі.
"Наша основна ціль – виступити чисто в обох програмах, а далі – як буде. Не знаємо, на що можемо претендувати, бо ще не бачили списків [учасників]. Думаємо, підготовка буде кращою, тому що ми вже вкатані й просто будемо підтримувати форму. Підготувати ще один підйомЮніорська програма має на один підйом менше серед обов'язкових елементів. насправді не так важко. Нам набагато більше подобається доросла програма, ніж юніорська, тому що там є більше часу на відпочинок між елементами саме в найскладніший момент: коли треба дати ногам відпочити, щоб в кінці не померти".

"Чи буде потрійний викид? Будемо відштовхуватися від тренувань: скільки буде вдалих і невдалих спроб. Плануємо й у короткій, й у довільній, але дивитимемося на статистику, яку дуже любить вести наш тренер. Саме тому ми й "не бачили" потрійний викид [на юніорському чемпіонаті світу після аналізу статистики]".

Хто такі Сєрова та Хобта

 • 16-річна Віолетта Сєрова та 19-річний Іван Хобта – українські фігуристи з Києва, які спеціалізуються на спортивних парах.
 • Бронзові призери чемпіонату світу серед юніорів (2023).
 • Учасники чемпіонату Європи-2023 (9-те місце, що стало найкращим для України за 13 років).
 • У сезоні 2022/23 завоювали два "срібла" та посіли п'яте місце у Фіналі Гран-прі, де стали першими українськими учасниками за сім років.
Читайте також: Міжнародний союз ковзанярів приєднався до WADA з вимогою до CAS усунути російську фігуристку Валієву
На початок