Дмитро Котовський очолив загальний залік Кубка світу з лижної акробатики перед заключним етапом: топ-5 рейтингу

Дмитро Котовський очолив загальний залік Кубка світу з лижної акробатики перед заключним етапом: топ-5 рейтингу

Дмитро Котовський очолив загальний залік Кубка світу з лижної акробатики перед заключним етапом: топ-5 рейтингу
Getty Images

У сезоні 2022/23 на рахунку українця — вже чотири медалі різних ґатунків.

Українець Дмитро Котовський здобув свою другу поспіль перемогу на рівні Кубка світу з лижної акробатики. Завдяки стрибку "Ураган" він тріумфував на п'ятому етапі в швейцарському Енгадіні.

Читайте також: Лижний акробат Дмитро Котовський здобув друге поспіль "золото" в сезоні Кубка світу: як виступили українці

Котовський здобуває нагороди вже на четвертому етапі Кубка світу поспіль. У канадському Ле Реле він виграв "бронзу" та "срібло", а напередодні чемпіонату світу посів дебютне перше місце в американському Дір-Веллі.

Завдяки чотирьом нагородам та одному потраплянню до топ-20 у п'яти стартах Кубка світу цього сезону Котовський має у своєму доробку вже 351 заліковий бал. Це дозволило йому за підсумками змагань в Енгадіні очолити особистий залік турніру, випередивши у ньому дворазового чемпіона світу, швейцарця Ное Рота.

Кубок світу. Особистий залік: топ-5

 1. Дмитро Котовський (Україна) — 351 очко
 2. Ное Рот (Швейцарія) — 349
 3. Крістофер Лілліс (США) — 239
 4. Пірмін Вернер (Швейцарія) — 202
 5. Квінн Делінґер (США) — 189

Досі особистим рекордом Котовського в загальному заліку було дев'яте місце за підсумками сезону 2021/22. Тоді він уперше закінчив сезон у переліку 10 найкращих лижних акробатів змагального року.

Історія Дмитра Котовського в загальному заліку Кубка світу

 • 2023: 1-й (сезон триває)
 • 2022: 9
 • 2021: 22
 • 2020: 44
 • 2019: 43

Переможець загального заліку визначиться на наступному, заключному етапі Кубка світу. 19 березня його прийматиме казахстанське місто Алмати.

Кубок світу з лижної акробатики: що відомо

 • Усього в сезоні 2022/23 на рівні Кубка світу збірна України здобула шість медалей. На додачу до чотирьох медалей Котовського, дві "бронзи" на спарених етапах у Ле Реле виграла Анастасія Новосад.
 • У заліку Кубка світу не враховуються результати ЧС-2023, який у березні закінчився в грузинському Бакуріані. На ньому Україна виграла історичні дві бронзові нагороди, до однієї з яких — у командному змішаному турнірі — доклався й Котовський.
 • У сезоні 2021/22 переможцем загального чоловічого заліку з лижної акробатики став триразовий чемпіон світу, росіянин Максім Буров. Цього сезону його не було допущено до змагань на тлі повномасштабного російського вторгнення до України.

Хто такий Дмитро Котовський

 • 21-річний український лижний акробат.
 • Бронзовий призер ЧС-2023 в грузинському Бакуріані. Єдину медаль здобув у змішаному командному турнірі з Анастасією Новосад та Олександром Окіпнюком.
 • Дворазовий переможець та чотириразовий медаліст Кубка світу з лижної акробатики. Усі особисті нагороди здобув у сезоні 2022/23.
 • Учасник Олімпійських ігор 2022 в Пекіні, де посів 15-те місце в особистих змаганнях.
 • Автор рекордного стрибка в історії України. На переможному етапі в Дір-Веллі Дмитро отримав 138.32 бала, що є шостим найкращим результатом змагань в історії серед представників усіх країн.

На початок