"Це точно я?" Олена Білосюк - про найкращий результат на етапі у змішаній естафеті та хворобу після ЧС

"Це точно я?" Олена Білосюк - про найкращий результат на етапі у змішаній естафеті та хворобу після ЧС

Ексклюзивно
"Це точно я?" Олена Білосюк - про найкращий результат на етапі у змішаній естафеті та хворобу після ЧС
Biathlon.com.ua / Dmytro Yevenko

Ексклюзивний коментар біатлоністки для Суспільне Спорт.

Змішана естафета у Нове-Место стала передостанньою гонкою програми сьомого етапу Кубка світу у сезоні 2022/23. Цей мікст став останнім у біатлонному сезоні, адже на останніх двох етапах КС будуть лише класичні естафета.

Україна у змішаній естафеті у Нове-Место була представлена складом: Юлія Джима - Олена Білосюк - Артем Прима - Антон Дудченко. І претендувала на нагороди до самого закінчення гонки.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться всі гонки сезону наживо на сайті Суспільне Спорт – тут.

Найкращим для збірної України став другий етап у виконанні Олени Білосюк. Біатлоністка прийняла естафету на дев'ятому місці з відставанням від лідерки у 33 секунди, але завдяки лише одному додатковому патрону підняла збірну України на третю позицію. Лише на останній стрільбі Антона Дудченка українці втратили це місце - з колом штрафу фінішували на шостій позиції.

Читайте також: Україна на останній стрільбі втратила шанс на медаль змішаної естафети на Кубку світу і фінішувала шостою: результат

Після змішаної естафети Олена Білосюк в ексклюзивному інтерв'ю для Суспільне Спорт прокоментувала результат міксту в Нове-Место.

Білосюк звернула увагу на те, що захворіла одразу після закінчення чемпіонату світу. Це не завадило їй виступити у спринті та оновити власний рекорд сезону, проте на гонку переслідування біатлоністка не вийшла.

  • Про хворобу після чемпіонату світу з біатлону

"Після чемпіонату світу я одразу захворіла. Наче нічого серйозного, але тренуватися не могла. Буквально за день до спринта, коли сказала: "Давайте мене в заявку!", наш лікар був здивований, що пішла на такий крок. Адже я була абсолютно неготова бігти тут хоча б щось. Це був великий ризик. З тренером поспілкувалися, він сказав: "Добре, подаю тебе, а в день спринту розберемось".

Але вийшло так, що я добре пробігла, вийшов хороший результат. Коли вже стало зрозуміло, що мене будуть ставити на естафету. І знову ж таки, я розуміла, що три дні не витримаю після хвороби та тренувальної паузи. Відповідно, мені потрібен був день відпочинку і готуватися безпосередньо до естафети".

  • Про хвилювання перед естафетою

"У мене було велике хвилювання, бо останні естафети були, м’яко кажучи, невдалими. Останнім часом вже було чимало невдач, і ці штрафні кола, тобто досить багато невдач. Я страшенно хвилювалася перед гонкою. Тому коли вже фінішувала, то видихнула з полегшенням".

  • Як оцінює результат на етапі

"Результату на своєму етапі я здивована. Скажу навіть так, що коли я закрила всі п'ять мішеней з п'яти пострілів, то така: "Фух, це точно я?" Перепровірила, чи точно закрила останній постріл. І коли виїхала, мені почали кричати, що я третя. Цікаво. Але було чим додавати, були сили боротися, і я чула, що позаду мене Лєна Гекі-Гросс йде. Я розуміла, що вона може мене обійти, але в той же час могла і протриматися. Так воно і вийшло. На частині траси дівчата мене обійшли, а на частині, де спуск, я сіла за ними і накотила. На фінішній прямій вже мені вдалося їх об’їхати та передати естафету третьою.

Не знаю, з якого переляку я тут побігла. Це щось накшталт дива. Це швидше наперекір будь-якому здоровому глузду. Але так воно вийшло, бо коли біжиться, то я по-максимуму використовую цей момент. Так як сьогодні була естафета, то я кожну секундочку та кожен метр відпрацьовувала на максимум, адже це командна робота".

  • Про емоції після свого етапу в естафеті

"Звісно, додає. Цьогоріч й шостому місцю радіємо та і 10-му в особистих гонках. В естафеті шосте місце приємне після 10-го та 15-го, які були раніше. Дуже мало хороших результатів, і коли ти хоча б на одну, дві гонки можеш поборотися з лідерами та й просто боротися, то це надихає".

На початок