Легка атлетика: чемпіонат Європи у приміщенні

Легка атлетика: чемпіонат Європи у приміщенні

"Сон наяву". Катерина Табашник - про медаль Євро-2023, "біль" через війну та присвяту нагороди мамі

"Сон наяву". Катерина Табашник - про медаль Євро-2023, "біль" через війну та присвяту нагороди мамі

Ексклюзивно
"Сон наяву". Катерина Табашник - про медаль Євро-2023, "біль" через війну та присвяту нагороди мамі
Катерина Табашник, фото: GETTY IMAGES

Ексклюзивний коментар Катерини Табашник для Суспільне Спорт.

Збірна України завоювала одразу дві медалі на чемпіонаті Європи з легкої атлетики у стрибках у висоту серед жінок. До фіналу змагань пробилися три українки, дві з яких - піднялися на подіум: Ярослава Магучіх здобула "золото", а Катерина Табашник - "бронзу". Ще одна українка - Юлія Левченко - закінчила змагання на п'ятому місці.

Для Табашник це був перший великий міжнародний старт з 2019 року. В останні сезони вона програвала внутрішню конкуренцію в Україні та не потрапляла до трійки учасниць чемпіонатів Європи та світу.

Читайте більше: Україна здобула "золото" та "бронзу" у стрибках у висоту на Євро з легкої атлетики у приміщенні

Однак у 2023 році Катерина здобула "срібло" чемпіонату України, де водночас виконала норматив на Євро - стрибнула на 1.96 метра. Тоді у Києві вона змагалася з температурою, але змогла показати найкращий результат за чотири роки, завдяки чому потрапила у заявку на Євро-2023.

Читайте більше: Виступала на жарознижуючих, показала особистий рекорд за 4 роки. Катерина Табашник "застрибнула" у склад України на Євро

Безпосередньо у Стамбулі, за словами Катерини, вона не показала свій найкращий результат, але здобула важливу медаль. Її першу медаль на дорослому рівні на чемпіонатах Європи: раніше було четверте та п'яте місце.

Після виступу Суспільне Спорт ексклюзивно поспілкувалося з Катериною Табашник про цю медаль, її результат та важливість нагороди.

  • Про виграш медалі та завершення змагань

"Звісно, дуже хотілося медалі, але у стрибках у висоту дуже висока конкуренція. Розуміла, що за медаль треба боротися. І можливим є те, що я знову буду четверта. Але мені наснилося вночі, що у мене буде бронзова медаль. І я я така думаю: "Сьогодні вона потрібна мені, як ніколи". І це сталося: сон наяву.

Після третьої невдалої спроби на 1.96 метра я ще не розуміла, що буде медаль. Мені здавалося, що я четвертою-п'ятою йду. І я лежала та думала: "Знову четверта? Та як так можна?"... Це прокляття якесь.

І зразу в голові прокручувала стрибок, що я зробила не так. За відчуттями розуміла, що можу взяти цю планку і навіть вище стрибнути. Але так склалося: вище - не сьогодні, але сьогодні - медаль".

Катерина Табашник після третьої невдалої спроби на 1.96 метра
Катерина Табашник після третьої невдалої спроби на 1.96 метра. Катерина Табашник, фото: AP PHOTOS
  • Про емоції після виграшу медалі

"Знаєте, я радію, що у мене є медаль. Але розумію, що це не той результат. Дуже сподівалася, що буде три медалі, бо три українки у фіналі. І я мала надію, що будуть усі на подіумі, ахто на якому місці - як бог дасть. Але, на жаль, тільки дві медалі. Я ж тільки на одне місце піднялася вище - це моя праця. Розумію, що треба працювати далі, ще більше.

Якось не має емоцій? Я ще не розумію, що це у мене сталося".

  • Про важливість нагороди під час війни
"Ми захищаємо честь нашої країни, наш прапор. Знаєте, у голові тільки флешбеки: те, що відбувається вдома, що у нас війна. І тільки це. Сказати, що радість на 100% - не можу так сказати. Бо усе це всередині - тільки біль. І це мабуть єдине, що підштовхує працювати і захищати нашу країну. Наші воїни захищають на фронті, а ми - на спортивному фронті. Поки ми маємо таку змогу, ми це робимо".
  • Про присвяту нагородиУ серпні 2022 року внаслідок російського ракетного удару по Харкову загинула мама стрибунки у висоту Катерини Табашник. Серед уламків на місці обстрілу брат Катерини знайшов її медалі та грамоти з різних українських та міжнародних змагань.
"Присвятити медаль? Звісно, хочу присвятити. Я думаю, що... Думаю, мама радіє, бачить і допомагає мені. Хочу присвятити медаль їй, щоб вона була поруч".

Катерина Табашник: що відомо

Вибір редакції

На початок