На Київщині провели перші навчання капеланів

На Київщині провели перші навчання капеланів

На Київщині провели перші навчання капеланів
Військова форма капелана Фото: Аліна Смутко/Суспільне

В Україні понад рік діє закон про військових капеланів. Наразі на Київщині провели перший курс навчань, під час яких офіційно готували капеланів. Вони проходили спеціальні навчання в умовах, наближених до бойових. Про це повідомляє ТСН.

Зазначається, що стріляти капеланам офіційно забороняє церква, міжнародне та українське законодавство. Але оскільки вони перебуватимуть на полі бою, тож мають навчитися виживати.

В курс входять навчання загальноармійським поняттям, виконання офіцерських обов'язків, тактична медицина і види озброєнь. Деякі капелани перебувають в умовах бойових дій із 2014 року і зараз мають офіцерські звання та служать в своїх частинах і підрозділах, тож для них нинішні навчання — формальність.

"Завдання капелана — підтримати дух воїна під час бою, до бою і після. Бути з ним поруч і допомагати йому всіляко",— каже протиієрей православної церкви України Констянтин Холодов.

Раніше капелани працювали при бойових підрозділах  як цивільні, їх діяльність ніяк не була унормована законодавчо. Тепер священики мають військову присягу і соціальні гарантії.

"Ми кардинально змінили наш підхід до служби військового капеланства. Зараз ми перейшли повністю на стандарти НАТО. Тобто військовий капелан — є офіцером служби. Підписує контракт — і він в однострої з рештою військовослужбовців. Весь рівень соціального захисту, як до військовослужбовця", — каже керівник військового капеланства ЗСУ Олексій Терещук.

Наразі перший випуск капеланського курсу складається із 30 військових священиків. Вподальшому такі військові капелани мають бути в усі бойових підрозділах Збройних сили, Нацгвардії та прикордонників.

Що відомо про службу капеланів у лавах ЗСУ

Закон про військове капеланство ухвалили в грудні 2021-го. Він запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні. Нині вони — військовослужбовці, як і інші солдати складають військову присягу та забезпечені соціальним захистом держави.

Згідно з даними видання АрміяInform, станом на вересень 2022 року близько 100 священників є штатними капеланами у Збройних Силах України, а майже 300 священнослужителів працюють із військовиками на громадських засадах. Загалом, починаючи з 2014 року, капеланську місію в Українському війську виконували понад 600 священників.

Читайте також

"Сьогодні він хоче прийняти Бога, а завтра йому йти у бій". Як служать українські капелани

Зеленський зустрівся з капеланами: що відомо про їхню роботу в лавах ЗСУ

Познайомилися та одружилися під час війни: історія кохання військових капеланів

Вибір редакції

На початок