Дефіциту потужності в енергосистемі немає, відключення не прогнозуються — Укренерго

Дефіциту потужності в енергосистемі немає, відключення не прогнозуються — Укренерго

Дефіциту потужності в енергосистемі немає, відключення не прогнозуються — Укренерго
Херсонщина. Робітники відновлюють електропостачання на лініях електропередач, грудень 2022 Фото: Ярослав Янушевич/Telegram

Станом на ранок 5 березня в українській енергосистемі відсутній дефіцит потужності, водночас в окремих регіонах можливі відключення електроенергії через сильний вітер.

Про це повідомляє національна енергетична компанія "Укренерго".

"Дефіцит потужності: 3 тижні відсутній і не прогнозується. Споживання в межах вихідного дня. Генерація: працюють всі види електростанцій в енергосистемі. В окремі години є обмеження навантаження об’єктів "зеленої" генерації", — йдеться у повідомленні.

У компанії зазначили, що обсягів виробленої електроенергії достатньо, щоб задовільнити потреби всіх споживачів в країні.

"Наразі необхідності в обмеженні споживання електроенергії немає. Але при зміні ситуації в енергосистемі та різкому зростанні споживання можливе застосування відключень", — додали в "Укренерго".

Водночас через рвучкий сильний вітер можливі пошкодження в мережах обленерго та пов’язане з цим тимчасове припинення електропостачання. Про ситуацію в конкретному регіоні можна дізнатися у соцмережах та на сайті обленерго.

Нині тривають ремонтні роботи на всіх об’єктах "Укренерго", пошкоджених ворожими обстрілами, зазначили в пресслужбі компанії.

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядають три сценарії блекауту і закликають українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

З 16 січня 2023-го українці можуть обміняти старі електричні лампи розжарювання на енергоощадні LED-лампи, вони на 88% більш енергоефективні. Фінансування 30 млн LED-ламп відбуватиметься коштом ЄС. Заявку можна подати через "Дію", після чого — отримати п'ять нових ламп у найближчому відділені "Укрпошти".

Читайте також

У Гаазі створять центр з розслідування злочинів РФ, Британія відправить додаткові танки. 375 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок