"Гвардія наступу". Як вступити до штурмових бригад на Львівщині

"Гвардія наступу". Як вступити до штурмових бригад на Львівщині

"Гвардія наступу". Як вступити до штурмових бригад на Львівщині
Банер із закликом долучатися до "Гвардії наступу" в центрі Києва, 23 лютого 2023р. Фото: Суспільне

Для посилення сил оборони та звільнення окупованих територій в Україні з початку лютого 2023 року почали формувати штурмові бригади "Гвардія наступу". Загалом можна вступити до восьми бригад на базі Національної поліції, Державної прикордонної служби та Національної гвардії. Набір триватиме до 1 квітня.

Суспільне дізнавалось, як потрапити до "Гвардії наступу", яку підготовку проходитимуть ті, хто вступить до лав штурмових бригад та скільки добровольців уже долучилось.

Захищати рідну землю

"Час повертати своє" – так звучить гасло добровільної кампанії з формування штурмових бригад "Гвардії наступу" в системі міністерства внутрішніх справ України. Таким чином Україна готується до звільнення тимчасово окупованих територій.

У межах проєкту створено вісім штурмових бригад: Нацгвардії ("Азов", "Буревій", "Кара-Даг", "Червона калина", "Рубіж", "Спартан"), Нацполіції ("Лють") та Держприкордонслужби ("Сталевий кордон").

Станом на 1 березня 24 тисячі 235 українців вже подали заявки на вступ до штурмових бригад "Гвардії наступу", які з 1 лютого почало формувати Міністерство внутрішніх справ України. Про це повідомили у Департаменті комунікації МВС у відповідь на офіційний запит журналістки Суспільного.

Зокрема, до шести бригад Національної гвардії України подано 11 868 анкет. До бригади Національної поліції України надійшло 8 345 заявок. І до бригади Державної прикордонної служби України поступило 4 022 анкет.

"Гвардія наступу". Скільки мешканців Львівщини вже долучилися до штурмових бригад
Лариса Борщ. Фото: Лариса Борщ

Доброволицею бригади "Лють" стала 53-річна стриянка Лариса Борщ. Як розповіла вона Суспільному, долучитися до оборони та захисту країни мала на меті ще з перших днів повномасштабного вторгнення.

"Коли це все почалося і за якийсь час пройшов страх та шок, зрозуміла, що це війна і вона надовго, тож просто сидіти на місці не варто. Я маю діяти і щось робити. Перше, що зробила, це пішла у військкомат, але там мені відмовили. Це робили й при наступних моїх зверненнях і туди, і в тероборону. Мотивували тим, що я жінка, не є військовозобов’язаною, тож не підлягаю мобілізації. Радили приходити тоді, коли будуть потрібні добровольці", – розповідає Лариса Борщ, яка у мирному житті працювала менеджером з персоналу, а в останні роки до війни займалася приватною підприємницькою діяльністю та була домогосподаркою.

Відмови долучитись до оборони своїх територій не спинили жінку і вона приєдналась до добровольчого формування, що у Стрию – "Курінь Стрий 2". З ними підписала контракт і стала навчатися медичної, бойової, вогневої підготовки.

Коли Лариса Борщ почула про початок формувань окремих штурмових бригад, зрозуміла, що це її шанс.

"Сказала сама собі: якщо не спробую, не пробачу", – каже вона.

Заповнивши анкету на сайті "Гвардії наступу" Лариса Борщ приїхала зі Стрия до Львова для проходження всіх етапів відбору.

"Великої складності у проходженні відбору не має: потрібно пройти ВЛК (військову лікарську комісію), фізичну підготовку, що було для мене дещо важко, тести на логічне мислення, знання законодавства та співбесіди", – розповідає доброволиця.

В яку бригаду долучитись пріоритету не було. Але, за словами Лариси, була велика мотивація.

"Коли усвідомлюю, що ця нечисть може прийти у твій дім і позбавити всього, мені рве душу. Тому моя головна мотивація – це захист рідних: 26-річної доньки, мами, сестри. Я йду захищати те, що маю і боюсь втратити понад усе", – каже Лариса Борщ.

Зараз доброволиця, які і решта, хто пройшов відбір, чекають на призначення та навчання. Воно відбуватиметься у межах трьох місяців. Але про те, що це буде за навчання і де саме – ніхто не знає.

Як розповіла Суспільному речниця Нацполіції у Львівській області Світлана Добровольська, до об’єднаної штурмової бригади "Лють" із Львівщини уже записались більше 200 учасників. Серед них як працівники поліції, так і добровольці. Набір триває досі.

Скільки заявок надійшло до інших бригад від мешканців Львівщини наразі не повідомляють.

Відбір та підготовка

Загалом, підхід до відбору кандидатів відбувається у кілька етапів: від заявки та співбесіди до військово-лікарської комісії, проходження психологічних та фізичних тестів. Після успішного проходження доброволець зараховується до лав тієї бригади, яку обрав. Під час відбору до бригад відбуватимуться співбесіди, перевірки, заліки з фізичної підготовки, тому вибір бригади має співпадати з можливостями кандидата.

У Львівській ОВА кажуть: відразу на фронт відправляти нікого не будуть. Після того як людину зарахують, на неї чекає кількамісячна інтенсивна підготовка. Спочатку – індивідуальне навчання, згодом – у складі підрозділу. До підготовки рекрутів залучатимуть інструкторів з вогневої підготовки та тактичної медицини. Лише після того як командир розумітиме, що підрозділ готовий, вони братимуть участь у наступальних операціях задля посилення основних сил нашої країни. Командирами штурмових бригад будуть люди з бойовим досвідом.

Для всіх бійців, які вступлять до лав штурмових бригад, зберігаються пільги, які є для військовослужбовців та поліцейських. Також, крім загального страхового стажу, служба в бригаді буде зараховуватися до стажу державної служби.

Як долучитися до "Гвардії наступу"

Щоб долучитися до одного з підрозділів "Гвардії наступу", необхідно подати відповідну анкету на сайті проєкту або записатися в ЦНАПах, які розміщені в кожному районі. Додаткову консультацію щодо вступу до бригад можна отримати за номером телефону: 0 800 10 00 20.

Орієнтовний перелік документів, необхідних для вступу в бригади:

 • Паспорт, довідка про присвоєння ідентифікаційного номера, документи про освіту.
 • Трудова книжка, військовий квиток, посвідчення про приписку до призовної дільниці.
 • Витяг з інформаційно-аналітичної системи "Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості".
 • Дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см.

У Львівській області подати заявку на вступ до бригади можна у 8 ЦНАПах за такими адресами:

 • м. Кам’янка-Бузька, Львівський район, вул. Незалежності, 20 А;
 • м. Городок, Львівський р-н, вул. Майдан Гайдамаків, 6;
 • м. Стрий, Стрийський р-н, вул. Шевченка, 71;
 • м. Дрогобич, Дрогобицький р-н, вул. Бориславська, 8-А;
 • м. Золочів, Золочівський р-н, вул. Чорновола, 3;
 • м. Самбір, Самбірський р-н, площа Ринок, 1;
 • м. Червоноград, Червоноградський р-н, пр. Шевченка, 27;
 • м. Яворів, Яворівський р-н, вул. Львівська, 10.

Читайте також

У львівських лікарнях забезпечать покращене харчування для військових

"Гвардія наступу": як, кого і для чого набирають у штурмові бригади

Вибір редакції

На початок