Була родом з Тернопільщини: померла дружина останнього президента УНР Миколи Плав'юка

Була родом з Тернопільщини: померла дружина останнього президента УНР Миколи Плав'юка

Була родом з Тернопільщини: померла дружина останнього президента УНР Миколи Плав'юка
Фото: Богдан Червак

На 97 році життя в Берлінгтоні (провінція Онтаріо в Канаді) відійшла у вічність Ярослава Плав'юк, дружина Голови ОУН і останнього президента УНР на вигнанні Миколи Плав'юка. Про це повідомляє на своїй сторінці в соцмережі очільник ОУН Богдан Червак.

Ярослава Бойко (Плав'юк) народилася 24 березня 1926 року в селі Біла Тернопільської області. Батько – професор гімназії Володимир Бойко, мати – Марія, донька пароха Греко-католицької церкви отця Колянкiвського.

Під час Другої світової війни родина Бойків перебралася до Австрії, згодом – до Баварії, де пані Ярослава закінчила Українську гімназію.

У 1945 році в таборі для "переміщених осіб" в американській зоні окупації (Карлсфельд, що неподалік Мюнхена) Ярослава Бойко познайомилася з Миколою Плав'юком – майбутнім чоловіком і Головою ОУН.

Наприкінці 1949 року подружжя Плав'юків переїхало до Канади, отримавши там громадянство.

Ярослава Плав'юк брала активну участь в організації спонсорської допомоги щорічному Всеукраїнському літературно-мистецькому конкурсу на краще виконання творів Олени Теліги "Щоб далі йти дорогою одною".

Передала в дарунок рідкісні старовинні рушники з жіночим автентичним строєм до шкільного музею Олени Теліги в київській спеціалізованій школі № 97 імені Олени Теліги та музею Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука.

21 січня 2018 року на заходах, присвячених 100-річчю Української Народної Республіки в Торонто, вона закликала до збереження незалежності України, утвердження сильної демократичної європейської країни.

Читайте також

На початок