"Це була ідеальна гонка". 18-річний американець став наймолодшим чемпіоном світу з ковзанярського спорту в історії

"Це була ідеальна гонка". 18-річний американець став наймолодшим чемпіоном світу з ковзанярського спорту в історії

"Це була ідеальна гонка". 18-річний американець став наймолодшим чемпіоном світу з ковзанярського спорту в історії
AP Photo/Peter Dejong

Джордан Штольц виграв "золото" на дистанції у 500 метрів.

Американець Джордан Штольц став наймолодшим чемпіоном світу з ковзанярського спорту. Спортсмен встановив рекорд на світовій першості з ковзанярського спорту на окремих дистанціях.

До чемпіонату світу, який проходить у Нідерландах, 18-річний Джордан Штольц підійшов у статусі наймолодшого переможця індивідуальної гонки на Кубку світу та чинним чемпіоном світу серед юніорів. ЧС-2023 ковзанярського спорту на окремих дистанціях став першим турніром на цьому рівні для американського спортсмена.

Першу медаль на цьогорічному чемпіонаті світу Штольц здобув на дистанції у 500 метрів. Одним із суперників Джордана у вирішальному заїзді став чинний чемпіон світу канадець Лоран Дюбрей.

Джордан Штольц дистанцію у 500 метрів на ЧС у Нідерландах подолав за 34.10 секунди. 18-річний американець випередив Дюбрея на 0.36 секунди. Цей результат дозволив Штольцу стати наймолодшим чемпіоном світу з ковзанярського спорту в історії. Американець перевершив досягнення чеської ковзанярки Мартіни Сабликової, яка у 2007 році стала чемпіонкою світу на окремій дистанції у віці 19 років.

ЧС-2023 з ковзанярського спорту на окремих дистанціях, 500 метрів, чоловіки

  1. Джордан Штольц (США) - 34.10 секунди
  2. Лоран Дюбрей (Канада) - +0,36
  3. Ватару Морішіге (Японія) - +0,38

Завдяки перемозі на чемпіонаті світу на дистанції у 500 метрів, Штольц став третім ковзанярем в історії, який за один сезон виграв ЧС на юніорському та дорослому рівнях.

На ЧС-2023 з ковзанярського спорту на окремих дистанціях Штольц також претенденує на перемогу в бігу на 1000 м та 1500 м. Ці заїзди відбудуться у суботу, 4 березня, та неділю, 5 березня, відповідно.

Реакція на результат Джордана Штольца

Штольц після заїзду розповів, що протягом тижня перед змаганнями почував себе дуже добре. Свою гонку на 500 метрів Джордан назвав "ідеальною".

"Весь тиждень почував себе досить добре, готуючись до цієї гонки. Протягом цього часу був дуже бадьорим. Я думаю, це була ідеальна гонка", - сказав чемпіон світу на дистанції у 500 метрів.

Суперник Штольца по фіналу Лоран Дюбрей охарактеризував Джордана, як неймовірного ковзаняра. Канадець зазначив, що американець робить те, що можна назвати неможливим.

"Він [Джордан Штольц] неймовірний. Це все одно, що намагатися перемогти Майкла Джордана чи ще когось. Я відчуваю себе привілейованим, виступаючи проти такого хорошого ковзаняра. Штольц робить речі, які ми вважаємо неможливими", - сказав після фіналу Дюбрей.

Хто такий Джордан Штольц

  • Джордан Штольц - 18-річний американський ковзаняр.
  • На юніорському чемпіонаті світу 2023 у Німеччині Джордан виграв біг на 500 м, 1000 м та 1500 м. Окрім цього американець здобув "золото" чоловічого командного спринту та став третім на дистанції у 5000 метрів та масстарті.
  • На зимовій Олімпіаді-2022 Штольц став третім наймолодшим американцем, який представляв країну у змаганнях з ковзанярського спорту. Джордан фінішував 13-м на дистанції у 500 метрів та 14-м - на 1000 м.
  • Штольц у грудні 2022 року встановив національний рекорд США з бігу на 500 метрів. На змаганнях у Калґарі Джордан подолав цю дистанцію за 34.08 секунди.
На початок