У Чорнобаївці бійці спецпідрозділу аеророзвідки "Карлсон" дали присягу на вірність України і вступили до лав добровольчого формування "Феміда". Добровольчий загін має офіційну "прописку" у Чорнобаївській територіальній громаді. Як відбувалась посвята новобранців, бачили кореспонденти Суспільного.
Вони звільняли від російських окупантів Ірпінь, Гостомель і Бучу. Рік тому – мирні жителі різних професій, сьогодні – бійці добровольчого формування "Феміда". У травні минулого року добровольці прибули до Посад-Покровського Херсонської області. Згодом з Вікіпедії, дізнались, що це село відноситься до Чорнобаївської громади. Тепер вони перше добровольче формуванням цієї територіальної громади.
"Меч – для окупантів, справедливість – для українців". Назва і девіз формування, розповів командир Едуард Леонов, виник коли звільняли Київщину пліч-о-пліч з добровольцями-правниками. Відтепер у формування є свій підрозділ аеророзвідки. Вони звуться Карлсонами.
"Це хлопці, в основному херсонці, які в перші дні початку війни разом з нашими ЗСУ вони відступили в криворізькому напрямку і воювали з того боку. Ми з миколаївського воювали, вони з криворізького, в Херсоні ми об’єднались, домовились про співпрацю і оці молоді хлопці, які не присягали на вірність батьківщині, сьогодні урочисто приймуть присягу і уже повноцінно стануть частиною "Феміди", — каже командир добровольчого формування "Феміда" Чорнобаївської територіальної громади №1 Леонов.

Микита з позивним "Тірен" - херсонець, один з Карлсонів. Доєднався до спецпідрозділу аеророзвідки у серпні минулого року.
"Саме в цьому підрозділі багато моїх друзів, хлопці з Херсона, Дніпра. І з ними вирішив стати на шлях для звільнення Херсона. І коли ми звільнили Херсон, частина хлопців вирішила оформитись тут, у рідних краях і продовжувати звільняти наш край. Я для себе цю клятву дав торік, 24 лютого, коли ми взяли зброю до рук і почали боротись з окупантами. Сьогодні для мене це формальність, у душі я клятву дав ще минулого року", - говорить Микита.

На посвяту новобранців прийшли жителі Чорнобаївки. Ніна Леонтіївна пережила окупацію, пригадує, як зустрічали воїнів ЗСУ.
"Хлопці заїхали туди, ми бігли – хто в чому, хто – в домашніх капцях, так радісно було. Приходили, як ото кажуть, приносили: хто - пиріжок, хто – водичку, хто – чай. Дуже було радісно, дуже, низько кланяємось воїнам", — говорить Ніна Овсянникова.
Олеся – вчителька місцевої школи, зараз працює волонтеркою Чорнобаївської військової адміністрації.
"Дуже боляче спостерігати за такою картиною, але ми віримо в краще, віримо в нашу Перемогу. Знаємо: якщо не ми, то хто? Від нас, мирних мешканців, залежить тільки молитва. Все, що можемо дати. Віра, молитва в Перемогу, в краще майбутнє для всієї нашої країни", — каже Олеся Остапишина-Ковач.
Що відомо
- Російська армія на Херсонському напрямку змінила тактику і почала використовувати дрони проти жителів населених пунктів правобережної території області.
- 3 березня російська армія з важкої артилерії та "Градів" 69 разів обстріляла Херсонську область, використала для цього 435 снарядів.Одна людина загинула, десять — поранені.
- На Херсонщині поблизу села Томарине Бериславського району внаслідок обстрілів армії РФ загинув 33-річний тракторист. Також російські військові знову атакували село Козацьке. Четверо людей поранені.
Читайте також
Не залишилось жодного цілого будинку. Як живуть люди у Таврійському на Херсонщині
Волонтери та поліціянти потрапили під обстріл військами РФ на Херсонщині
Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон
Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber