Чому подорожчала цибуля та чи зростуть ціни на овочі цьогоріч: пояснення директора одеського ринку

Чому подорожчала цибуля та чи зростуть ціни на овочі цьогоріч: пояснення директора одеського ринку

Ексклюзивно
Чому подорожчала цибуля та чи зростуть ціни на овочі цьогоріч: пояснення директора одеського ринку
Фото ілюстративне. Джерело: pexels.com

В Україні лютий відзначився, зокрема, ростом цін на цибулю. Про те, чому міняються ціни на овочі та чи очікувати на зростання їх вартості Суспільне дізнавалося у директора одеського ринку "Початок" Олександра Воропаєва.

Чому подорожчала цибуля?

За словами Олександра Воропаєва, зростання цін на овочі "борщового набору" (картопля, цибуля, морква, буряк і капуста) є сезонним та відбувається щороку:

"Кожного року, починаючи лютого й до травня, ціни на торішню продукцію зростають, що відбулося й цього року й стосовно самої цибулі. Та цибуля, яка була українська, вже закінчується у вільному обігу і дістається зі сховищ".

Також він додав, що цьогоріч сформувався певний дефіцит цибулі через те, що частина її вирощувалась у Запорізькій та Херсонській областях й наразі цей врожай недоступний. Тож у нашому регіоні нині торгують цибулею здебільшого з Миколаївської й Одеської області, тому її не вистачає, через що зростає ціна.

"Треба пам'ятати, що в цьому році є неврожай у Європі й деякі країни Євросоюзу закуповують цибулю в Молдові. Наприклад, це було з Нідерландами, які минулого тижня її закуповували, бо в них є дефіцит. Тобто зараз ми маємо дві ситуації: по-перше, сезонне підняття цін в Україні, нестача продукції цієї внаслідок російської агресії й окупації частини Херсонської області й, по-друге, неврожай в Європі", — розповів директор ринку.

А от щодо картоплі, до прикладу, то тут ціна навпаки, знизилась. Олександр Воропаєв зазначає, що тут все залежить від того, які обсяги культури є в українських фермерів:

"Ця ситуація була спрогнозована ще влітку тим, що ми маємо, можливо, велику кількість картоплі й на ринку дефіциту не буде в цьому році. Можливо це підтвердилося".

Чи подешевшають цьогоріч овочі?

Олександр Воропаєв розповів, що цього року не слід очікувати зниження цін на овочі через декілька факторів. По-перше, Росія наразі окупувала досить родючі землі Херсонщини, звідки раніше возили багато овочів та фруктів. Частина Миколаївщини, звідки теж постачали продукцію, також втратила змогу вирощувати колишній об'єм, бо там заміновані землі, знищені сховища та техніка фермерів.

"Зараз виручає Одеська область, яка переорієнтувалась з зернових на плодово-овочевий сектор і в цьому випадку нам вистачає нашої продукції. Частково Миколаївська область покриває, але це шляхом того, що населення нашої області та міста дуже знизилось", — зазначив директор ринку.

Ще одним фактором, який впливає на ціну овочів та фруктів є собівартість їх вирощування, каже Олександр:

"Собівартість цієї продукції, яку ми вирощуємо, теж залежить від імпортного насіння, захисту рослин, добрив і, зокрема, є пальне, яке ми зараз теж імпортуємо. І все залежить від того, що ми й по якій ціні будем закуповувати у цьому сезоні".

За його словами, були раніше й роки, коли в Україні був неврожай продукції, зокрема, через природні катаклізми. Тоді, до прикладу, картоплю закуповували у Білорусі та Азербайджану.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок