У Запоріжжі депутати проголосували за перейменування скверу Яланського на честь Дениса Тарасова

У Запоріжжі депутати проголосували за перейменування скверу Яланського на честь Дениса Тарасова

У Запоріжжі депутати проголосували за перейменування скверу Яланського на честь Дениса Тарасова
Денис Тарасов на фоні сквер Яланського. Фото: Fb/Парк Яланского Запорожье та Fb/Денис Тарасов

Сьогодні, 3 березня, у Запорізькій міській раді відбулася позачергова сесія, на якій депутати проголосували та підтримали перейменування скверу Яланського на честь Дениса Тарасова.

Про це повідомив т. в. о. міського голови Запоріжжя секретар міської ради Анатолій Куртєв.

Раніше Суспільне повідомляло про те, що сквер Яланського у центрі Запоріжжя пропонують перейменувати на честь відомого громадського діяча Дениса Тарасова, який боровся із забудовою парку та який загинув у боях за Україну.

Пізніше дружина загиблого на війні Дениса Тарасова Катерина поділилася, що посадовці Запоріжжя умисно гальмують процес перейменування скверу Яланського на честь її чоловіка.

Що відомо

  • Земля під сквером Яланського знаходиться у довгостроковій оренді у товариства "Ленд Девелопмент", яким керує бізнесмен Володимир Кальцев. У 2018 році він оголосив, що планує звести тут торгово-розважальний центр із парком. 7 серпня того ж року у парку Яланського були спиляні майже всі багаторічні дерева, після чого у парку відбулись численні акції протесту проти будівництва. До сьогодні підприємець не реалізував свій проєкт.
  • Містяни кілька разів організовували у сквері екологічні акції з висадкою дерев, зелену зону назвали "Парком громади". Але у 2020 році невідомі спиляли близько ста дерев, висаджених протягом 2018-2019 років під час громадських екоакцій.
  • Денис Тарасов особисто опікувався майбутнім парком. У січні 2021 року він виступив співорганізатором акції "Різдвяна алея", де містяни висадили близько 20 хвойних дерев у парку.
  • У грудні 2021 році Тарасов зареєстрував петицію про створення сучасного парку на місці скверу Яланського. Ця петиція зібрала необхідну кількість голосів за 15 днів. Та 21 січня у Запорізькій міськраді повідомили, що не розглядатимуть питання про сквер Яланського до остаточного рішення суду.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок