"Більш-менш спокійно". Андрій Проценко - про вихід у фінал Євро в приміщенні та "нетиповий" розгін у секторі

"Більш-менш спокійно". Андрій Проценко - про вихід у фінал Євро в приміщенні та "нетиповий" розгін у секторі

Ексклюзивно
"Більш-менш спокійно". Андрій Проценко - про вихід у фінал Євро в приміщенні та "нетиповий" розгін у секторі
АР

Ексклюзивний коментар українського легкоатлета для Суспільне Спорт.

На чемпіонаті Європи в приміщенні відбувся другий день змагань. У вечірній сесії пройшли кваліфікаційні змагання у чоловічих стрибках у висоту, де виступали два представники України - Андрій Проценко та Вадим Кравчук.

Пройти до фіналу вдалося лише одному українцеві. Андрієві Проценку для успішної кваліфікації знадобилося лише три успішні стрибки - на висотах 2.08 метра, а також 2.14 м, та 2.19 м. Кравчук зупинився на позначці 2.14 метра та до фіналу не пройшов.

Читайте також: Андрій Проценко вийшов до фіналу Євро-2023 зі стрибків у висоту: результати відбору

Загалом лише чотирьом стрибунам вдалося подолати усі три планки з першої спроби. Ще чотирьом легкоатлетам вдалося це лише з останньої спроби, а одному з претендентів на фінал - болгарину Тіхоміру Іванову - так і не вдалося її подолати.

Після виступу у кваліфікації Проценко дав ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, у якому поділився емоціями від виходу до фіналу.

34-річний легкоатлет звернув увагу на особливості сектору стрибків у висоту на манежі у Стамбулі. За словами Проценка, це впливало на розбіг стрибунів, який виявився "нетиповим": замість звичайних 90 градусів атлетам доводилося робити спробу під кутом 80 чи 100 градусів.

  • Про виступ у кваліфікації

"Так більш-менш спокійно. За рахунок свого досвіду, можливо, щось вдалося краще, ніж могло бути. Дякую усьому тому часу, що я можу орієнтуватися на змаганнях. Це мені здається, що сектор розташований не симетрично доріжкам, через що у хлопців були труднощі".

  • Про особливості розбігу у секторі
"У нас зазвичай розбіг - 90 градусів. А тут він стояв з одного боку 80 градусів, з іншого - 100. Через це розбіг змінюється. У принципі стрибати не можна, але бачимо, що результати були слабенькі. Все одно я себе не відпускав, бо всіляке могло трапитися. Думав, що як мінімум доведеться 2.23 м стрибати, а те й 2.26 м".
  • Про зосередженість під час кваліфікації

"Розслабленість? Та ні, не було. За стільки років розумію, що розслаблятися не можна. Тим більше тут вісім людей, це може бути й третє місце за результатом потрапляння до фіналу".

  • Що потрібно для високого результату у фіналі

"Що потрібно для того, щоб добре виступити? Показати високий результат. Що буде у фіналі - побачимо у неділю. Важко загадати, що буде. Зараз є потрапляння до фіналу, це найголовніше".

Фінал у чоловічих стрибках у висоту відбудеться у неділю, 5 лютого, о 18:05 за київським часом.

Хто такий Андрій Проценко

  • 34-річний український легкоатлет з Херсона, що спеціалізується на стрибках у висоту.
  • Срібний призер чемпіонату Європи 2014 року та бронзовий - 2022-го на відкритому повітрі.
  • Проценко утретє змагається на Євро у приміщенні. У 2015 році український легкоатлет став п'ятим, а у 2019-му здобув срібну нагороду.
  • На чемпіонаті світу-2022 в Юджині Проценко завоював свою дебютну медаль світової першості - "бронзу", здобуту завдяки стрибку на 2.33 метра.
  • Найкращі особисті результати у кар'єрі Андрія Проценка показав у 2014 році: 2.40м - відкрите повітря та 2.36м - у приміщенні.
На початок