"Не знаю, чого очікувати від себе". Дар'я Блашко - про виступ у спринті Нове-Место та шанси на участь у переслідуванні

"Не знаю, чого очікувати від себе". Дар'я Блашко - про виступ у спринті Нове-Место та шанси на участь у переслідуванні

Ексклюзивно
"Не знаю, чого очікувати від себе". Дар'я Блашко - про виступ у спринті Нове-Место та шанси на участь у переслідуванні
Dmytro Yevenko / biathlon.com.ua

Ексклюзивний коментар української біатлоністки для Суспільне Спорт.

Біатлоністка збірної України Дар'я Блашко провела свій перший старт після чемпіонату світу. У спринті Кубка світу в Нове-Меcто спортсменка посіла 43-тє місце та повторила власний рекорд сезону.

До ЧС-2022 в Обергофі біатлоністка підходила після майже місячної перерви, яку спричинило запалення вестибулярного нерва. Після спринту (84-те місце) Блашко могла достроково покинути розташування збірної в Німеччині, та врешті вийшла на заключну естафету, що обернулася для команди найгіршим результатом в історії.

Читайте також: Україна фінішувала на 14-му місці в жіночій естафеті на ЧС з біатлону. Це найгірший результат в історії

Після чемпіонату світу йшлося про те, що Дар'я може достроково закінчити сезон через стан здоров'я. Проте й цього разу біатлоністка продовжила змагання, потрапивши до заявки збірної у Нове-Место та вийшовши на старт у спринті.

На 7.5-кілометровій дистанції в Чехії українка закрила усі 10 мішеней на вогневих рубежах. Проте за швидкістю ходом стала лише 70-ю у гонці, втративши найбільше часу на заключному, третьому колі.

Потрапляння до топ-60 спринту дозволило Дар'ї кваліфікуватися до переслідування, що відбудеться в суботу, 4 березня.

Про свої виступи в Нове-Место та потенційну участь у персьюті Блашко розповіла в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт.

  • Про виступ у спринті:
"Я думаю, що це максимум на сьогоднішній день. Ми не знаємо, як буде далі. Але, я вважаю, нині це гарний результат, тому що ще вчора я не знала чого очікувати від себе. А сьогодні ми бачимо, що вдалося показати непоганий результат. Трішки не вистачило до залікової зони. Чесно кажучи, я віддала все сьогодні на трасі. Намагалася штовхатися до останнього метра".
  • Про місце у фінішному протоколі

"Коли я виходила на заключне коло, мені надавали інформацію, що я 26-та. Але на фініші, коли поглянула на табло, побачила, що я 39-та. Чесно кажучи, десь відразу так було: «Блін, забагато програла місць за останнє коло» Але розуміючи, що я віддала все, то рада з «нулем» бути поруч із заліковою зоною, а не 84-ю, як на чемпіонаті світу".

  • Про події після чемпіонату світу:

"Складно сказати, як я тут опинилась. Я була після Обергофу на зборі з жіночою командою в Рупольдингу, там тренувалася. І вже протягом цього збору вийшло таке рішення, що мені потрібно їхати. Зараз така ситуація, що юніори в Казахстані, а команда «Б» в Канаді, — потрібно все ж стартувати, щоб підтримати команду. Аби ми могли вийти на старт у повному складі та представляти країну нашою квотою".

  • Про участь у гонці переслідування:
"Я не знаю, будемо говорити з Юраєм Санітрою, що він про це думає. Чесно кажучи, важко сказати, бо зараз кожен день — як сюрприз і не знаю, чого очікувати від себе. Як буде змінюватися стан від старту до старту? Чи будуть наступні старти у цьому сезоні? Я не знаю. Я зараз іду від дня до дня. А як буде, так і буде. Намагаюсь якомога краще зробити свою роботу".

Кубок світу з біатлону 2022/23: що відомо

  • Найкращий результат Блашко на Кубку світу цього сезону — 43-тє місце в гонці переслідування та спринті Поклюки й Нове-Место відповідно.
  • Окрім Блашко, до жіночого персьюту кваліфікувалися ще три українки: Юлія Джима, Олена Білосюк та Анастасія Меркушина. Усі три українки у спринті показали свої рекордні результати від початку сезону.
  • Початок жіночої гонки переслідування 4 березня — о 16:45 за київським часом. У цей самий день в Нове-Место також відбудеться чоловічий персьют — о 14:50.
Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться всі гонки сезону наживо на сайті Суспільне Спорт – тут.
На початок