Інформуватиме про вид загрози і напрямки евакуації: переваги нової системи оповіщення у столиці

Інформуватиме про вид загрози і напрямки евакуації: переваги нової системи оповіщення у столиці

Інформуватиме про вид загрози і напрямки евакуації: переваги нової системи оповіщення у столиці
ФОТО: gettyimages

Нова система оповіщення, яку почали впроваджувати у Києві, має низку переваг перед аналогом радянських часів. Вона здатна швидше інформувати про небезпеку і надійніша в експлуатації.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської військової адміністрації у Telegram.

За даними КМВА, сучасна система оповіщення завдяки штучному інтелекту здатна за лічені секунди повідомити мешканцям про загрозу. Більше того, вона може сформувати голосове повідомлення, від якої саме небезпеки слід рятуватися: бігти в укриття через ракетну атаку чи підніматися на дах будинку через загрозу підтоплення.

А ще з допомогою оповіщення у кожному конкретному районі можна організувати потоки евакуації населення, вказавши напрямок переміщення у разі загрози. Так можна буде уникнути тисняви чи мінімізувати затори транспорту.

Крім того, кожен гучномовець може повідомляти адресно мешканців навколишніх будинків, куди і як їм потрібно евакуюватися.

Усі гучномовці будуть розміщені так, аби максимально доносити життєво важливу інформацію для мешканців столиці. Для цього провели необхідні заміри і розрахунки за домогою комп’ютера. Для найбільш ефективного поширення звукових сигналів врахують рельєф місцевості, наявність висотних будинків, а ще рівень шуму на основних дорогах міста.

Інші переваги ТАСЦО — територіальної автоматизованої системи оповіщення:

  • Автономність роботи упродовж місяця, тобто може працювати під час повного блекауту.
  • Забезпечує передачу повідомлень при повній відсутності стільникової мережі.
  • Функціонує і в мороз, і в спеку (при температурі від -30 до + 50 градусів), не втрачає працездатність при вологості повітря 100% з можливістю конденсації вологи.
  • Кожна одиниця обладнання має сигналізацію, що виведена на пульт Державної служби охорони.

"Ця система дуже надійно захищена. Вона не боїться впливу зовнішніх факторів, ані блекауту, бо повністю автономна. Має кілька каналів зв’язку і тому працюватиме в найекстремальніших ситуаціях. Наявність такої системи у Києві зробить місто більш безпечним та готовим до будь-якого сценарію розвитку подій", — вважає начальник КМВА Сергій Попко.

Систему вже протестували в Деснянському районі, там встановили 15 гучномовців. Загалом по столиці їх буде 630.

Що відомо про систему оповіщення в Києві

Київ поступово удосконалює систему оповіщення населення про надзвичайні ситуації. За зразок брали системи, які працюють у США, Німеччині та Польщі.

У Києві у Деснянському районі з 9 ранку 28 лютого і до вечора 1 березня тестували оновлену систему оповіщення про надзвичайні ситуації.

Сигнал "Повітряна тривога" вмикають, якщо якийсь засіб повітряного нападу (літак, ракета) уже випущений у бік області або міста. Ніхто не знає, чи спрацює ППО, і немає гарантії, що уламки не впадуть на якийсь будинок. Тому важливо під звуки сирен бігти в укриття чи сховатися в надійному місці у квартирі.

У вересні минулого року відбулося тестування нової системи інформування за допомогою мобільних операторів Київстар, Vodafone та lifecell. ДСНС надсилало тестові повідомлення зі звуковим сигналом на телефон.

Читайте також

"Над Києвом небо захищене": Наєв про готовність ППО на Київщині

Вибір редакції

На початок