ЄС надасть Україні сонячні батареї — фон дер Ляєн

ЄС надасть Україні сонячні батареї — фон дер Ляєн

Урсула фон дер Ляєн і Володимир Зеленський, Київ, 2 лютого 2023 р.
Урсула фон дер Ляєн та Володимир Зеленський під час візиту представників ЄС у Київ, 2 лютого 2023 року. Фото: AP

Європейський Союз надасть Україні сонячні батареї. Про це 3 березня повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

"Я обіцяла співпрацювати з Україною у сфері відновлюваних джерел енергії, важливих для її енергетичної безпеки. Тепер ми виконуємо: перша партія з 5 700 сонячних панелей буде відправлена в Україну найближчим часом", — наголосила вона.

Фон дер Ляйєн також подякувала за співпрацю єврокомісарці з питань енергетики Кадрі Сімсон та запевнила, що допомога буде надходити й надалі.

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядають три сценарії блекауту і закликають українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

З 16 січня 2023-го українці можуть обміняти старі електричні лампи розжарювання на енергоощадні LED-лампи, вони на 88% більш енергоефективні. Фінансування 30 млн LED-ламп відбуватиметься коштом ЄС. Заявку можна подати через "Дію", після чого — отримати п'ять нових ламп у найближчому відділені "Укрпошти".

Електроенергія. Усі останні новини

Вибір редакції

На початок