Мерія заплатить одеситці 104 тисячі гривень за пошкодження її квартири в пам’ятці архітектури

Мерія заплатить одеситці 104 тисячі гривень за пошкодження її квартири в пам’ятці архітектури

Оновлено
Мерія заплатить одеситці 104 тисячі гривень за пошкодження її квартири в пам’ятці архітектури
Такий вигляд мав будинок за адресою Преображенська, 11 ріг Єлісаветінської, 23 у 2011 році. . Фото: Investigatio/wikipedia

Виконавчий комітет та управління капітального будівництва Одеської міськради мають виплатити одеситці по 104 тисячі гривень за пошкодження її квартири внаслідок проведення реставраційних робіт в будинку, що є пам’яткою архітектури. 1 березня мер Одеси підписав розпорядження про виділення коштів від виконкому.

Виплата коштів із міського бюджету — це виконання рішення Приморського суду від 16 липня 2019 року, яке підтвердив апеляційний суд 22 листопада 2022. В рішенні вказано, що в 2016 році одеситка подала позов до виконкому і управління капітального будівництва. Вона заявила, що в результаті проведення ремонтно-реставраційних робіт фасаду та покрівлі будинку за адресою вул. Преображенська, 11 ріг вул. Єлісаветинської, 23 була пошкоджена її квартира.

Ремонт у вказаному будинку проводився впродовж 2011-2014 років на замовлення управління капітального будівництва. За словами одеситки, компанія-підрядник зняла металеве покриття куполу, який знаходиться над її квартирою, і вчасно не повернула його, оскільки фінансування було нестабільним. Це призвело до неодноразового залиття квартири та, як наслідок, пошкодження стелі, стін, паркету, плінтуса, шпалер.

Одеситці довелось за власний кошт відремонтували дах та усунути наслідки замокання у квартирі. Тому вона просила суд стягнути з виконкому і управління капбудівництва 208 тисяч гривень матеріальної шкоди, 50 тисяч моральної, а також зобов’язати їх відремонтувати дах та її квартиру.

Виносячи рішення, суд вказав, що бездіяльність виконкому і управління капітального будівництва призвели до пошкодження квартири позивачки. Тому суд задовольнив позов, але тільки частково — в частині виплати матеріальної шкоди. Також виконком і управління капбудівництва мають солідарно відшкодувати судові витрати та судовий збір.

Оновлено 13 березня

8 березня мер Одеси Геннадій Труханов підписав розпорядження про виділення другої частини коштів в розмірі 104 тисячі гривень, які має заплатити управління капітального будівництва одеситці. Загалом із міського бюджету жінка отримала 208 тисяч гривень в якості компенсації за завдану їй матеріальну шкоду.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок