"Обговорити антитерористичну захищеність". Путін зібрав Радбез РФ

"Обговорити антитерористичну захищеність". Путін зібрав Радбез РФ

Президент Росії Володимир Путін
Президент Росії Володимир Путін. Фото кремлівського пулу через AP

Президент Росії Володимир Путін у п’ятницю, 3 березня, зібрав на оперативну нараду постійних членів Ради безпеки РФ, щоб обговорити “антитерористичну захищеність”. Про це повідомляють “РИА Новости”.

"У нас із вами сьогодні одне, але дуже важливе питання: про заходи щодо антитерористичної захищеності об'єктів, які перебувають у віданні правоохоронних органів. Доповідач — міністр внутрішніх справ", — сказав Путін на початку зустрічі.

Як відзначають “РИА Новости”, наради постійних членів Радбезу РФ традиційно відбуваються щоп'ятниці. Ця відбулась наступного дня після заяв ФСБ про начебто "українських націоналістів" у Брянській області.

Що сталось у Брянській області РФ

ФСБ Росії 2 березня заявила, що у прикордонному Климовському районі Брянської області ефесбешники і сили Міноборони Росії "проводять заходи зі знищення озброєних українських націоналістів, які порушили державний кордон". Ввечері у ФСБ РФ повідомили, що так званих “українських націоналістів, які вчинили вилазку в Брянську область”, видавили на територію України і завдали по них масованого артилерійського удару.

Тим часом у "Російському добровольчому корпусі" заявили, що це бійці РДК увійшли на територію Брянської області, а інформація про "українські ДРГ", які вбили дітей і взяли заручників — брехня кремлівських пропагандистів. Представники РДК заявили, що вони зайшли в село Сушани та Любечане, з метою звільнення РФ від диктатури Кремля та закликали приєднуватися інших росіян до цього.

"Прийшов час звичайним громадянам Росії зрозуміти, що вони не раби. Піднімайте бунт, бийтесь", — зазначив представник РДК.

На відео РДК — Олександр, позивний "Фортуна" (із прапором в руках) — росіянин, який з перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну у складі добровольчого формування пішов захищати Ірпінь Київської області, де і проживав до цього. Він родом з Новосибірська, живе в Україні з 2017 року. Олександр — герой матеріалу Суспільного про отримання росіянами громадянства України — читайте тут, або дивіться у нашому відео.

Другий чоловік в кадрі — командир "Російського добровольчого корпусу" Денис Нікітін. В матеріалі "ТСН" він розповідав, що є москвичем у другому поколінні. "Ми воюємо за Україну, проти Путіна", — сказав він.

Президент РФ Путін назвав події в Брянській області "терактом".

Російський добровольчий корпус

Російський добровольчий корпус (рос. Русский добровольческий корпус) — військовий підрозділ Збройних сил України, сформований у серпні 2022 року для захисту України від російського вторгнення під час російсько-української війни. Входить до Інтернаціонального легіону ТрО України. Як повідомив командир РДК Денис Нікітін, вони перебувають у складі 98 батальйону ТрО Азов Дніпро.

На відміну від легіону "Свобода Росії", відбір до РДК відбувається не з полонених і колишніх російських військовослужбовців, які потрапили до «Легіону» з Росії, а з етнічних російських емігрантів, які живуть на території України, а також в інших європейських країнах.

Читайте також

ГУР: Події у Брянській області — внутрішнє протистояння між громадянами Росії

ФСБ заявляє, що на територію Росії нібито зайшли "українські націоналісти". Що відомо

Війна. Усі останні новини

Вибір редакції

На початок